דף הבית
טלפונים חיוניים
אודות העיר
מפת העיר
גלריית תמונות
  ‏יום ראשון ‏19 ‏אוגוסט ‏2018
שלום, אורח ...     להרשמה לחץ כאן  
שדרת האמנים
שדרת האמנים

 

 

 

 

 

 

 

 
"אני יוצר בתחושה של שליחות וחש מאותגר ומאושר , להעצים את המקום , ולהניע ולעודד את פיתוח היצירה המקומית בעירי ובכלל. קסמה של האמנות מזין את חיי ומפעים אותי תמיד , ואני אסיר תודה על כך שיש לי תרומה דומה , לחיים של אנשים ולחללו של  עולם ..."
 
מה יש פה לומר, על בחור כזה מוכשר , בכל חומר הוא נוגע , ובעולם הוא ידוע . אין מי שלא מכיר את חיים טדגי , אמן גדול לא פחות מגאודי . הוא למד בבצלאל , גם בגרמניה הוא פיסל , יישמור אותו האל . אציל כזה ,ומנומס .לחיות איתו ממש זה פרס . זו לא"עקיצה של מאיה",זה לא קורה בנתניה . זה לא חלום , לא הזייה ולא תעתוע .... זה מתרחש באופקים . פה יש כרכרה, בתוך היצירות שכולם באים לראות . ביתו הפך לגן פסלים , טיילת של מבקרים , כמו "בית קטן בערבה" , ישמור מעין הרע . ותפילתי רק להותיר אותו איתי , כפי שהוא . יודע לפענח תעלומות , משיב תמיד בנעימות , לא טיפוס של מריבות אך לא נכנע ליריבים . הוא רואה את הנולד ואמנות איתו לעד ... פשוט אחד מן השורה, מיוחד,איש אשכולות ! אומר תודה לאלוקים , הלב מלא הודיה, עוד יום של יצירה , יש לו טוב ואין לו רע . זהו בעלי , אשריי וטוב לי . באהבה ,אליס טגדי.
 
 
 

אלבומים :     מבחר יצירות       יהדות מרוקו 

                  עבודות מתכת     יצירות קרמיקה

   

    
 
האמן חיים טדגי
 
"אי אפשר לעבור באופקים מבלי לשים לב לפסלים של חיים טדגי... "
 
יליד 1943 , נשוי לאליס ואב לשישה .
עוסק באמנות מגיל 30 , מורה , מנהל ומייסד המרכז לאמנות באופקים . בוגר המכללה לאמנות חזותית בבאר שבע. למד קרמיקה בהדרכת האמנית יוכבד מרקוס , למד פיסול בהנחיית האמן עזרא אוריון וציור באקדמיה לאמנות בצלאל בירושלים .
עבודותו האמנותית החלה בהוראת תלמידים בבתי ספר , ובני נוער במועדונים ובשכונות . בעידוד העירייה הקים את המרכז לאמנות .
חיים הינו רב אומן תחומי שהגיע לעשייה אמנותית על רקע מיומנויות בהנדסת מכונות , מסגרות ונגרות , המאפשרת לו נגיעה בונה ושליטה טובה בכל חומר מצוי .
עד כה הציג כ 30 תערוכות יחיד במוסדות ציבור ברחבי הארץ , כ 40 תערוכות קבוצתיות ושתי השתתפויות בבינאלות בינלאומיות .
חיים חבר באגודת הקרמיקאים בישראל ובעל עיטור מדליה ותעודה מטעם האגודה לאמנות ועיצוב של אנגליה .
 
" נדמה כי שמו של חיים טדגי ייקשר לעד , בשמה של העיר אופקים , כסמל אמנותי , תרבותי ואנושי – גיבור תרבות במלוא מובן המילה , גאוות העיר "
מבחר מעבודותיו עם קישור לאלבומים של כמה מיצירותיו .
 
 
   

 

 
   
 
איל אסולין – צייר , בן 27 יליד אופקים , סטודנט לאמנות בבצלאל .
"כשהייתי בתיכון הודיע לי רכז השכבה על מפגש עם האמן דוד ווקשטיין . דוד הגיע עם פרויקט לטיפוח כישרונות צעירים באזורים שונים בארץ ביניהם אופקים .הגענו אני ושני חבריי והתחלנו חוגי ציור במקלט המתנ"ס הישן ואט אט עברנו כמה מקומות עד שהגענו לגלרייה משלנו , היום גלריית האיגלו באופקים .
לאחר ניתוק ממושך של שירות סדיר וצבא קבע יצרתי שוב קשר עם דוד נפגשנו בשנית .מאותו הביקור רגשותיי וחלומותיי הציפו אותי ובאותו היום החלטתי לעזוב את הצבא ולהירשם לבצלאל. באותה השנה תוך שירות קבע הגשתי טפסים עברתי ועדות קבלה והתקבלתי ללימודים במחלקה לאמנות. כיום אני סטודנט שנה ב' במחלקה לאמנות בבצלאל .בהכנות הנדרשות לבצלאל , כגון בחירת תיק עבודות , מילוי טפסים וכו' , ליווה אותי מנהל התחנה באופקים רן קסמי אילן , בוגר בצלאל- המחלקה לאמנות – שהיה חלק מהסטודנטים שחנכו אותי בצעירותי בנבחרת הציור. דוד ורן האמינו ותמכו בי לאורך כל הדרך . כיום בהיותי סטודנט משמש כיד ימינו של דוד וקשטיין ומנהל הפעילות בימי חמישי באיגלו , של ילדי בי"ס יסודיים ונערים מהמקיף , באופקים.
 
 
 
האיגלו – התחנה לאמנות עכשווית גלריה לאמנות עבור לנערים וילדים כישרוניים. מקום בו יחשפו ידברו ויצרו אמנות עכשווית ישתתפו בתערוכות של מיטב אמנים. בחלל התצוגה יעבדו עם סטודנטים לאמנות מבצלאל וממכללות ואוניברסיטאות בדרום.האיגלו הוא המקום שייטע בהם את הרצון להמשיך ולעשות את הדבר שבו הם הכי טובים כמקצוע לחיים.
 
  

 

 

   
האמן יוסף נור
 
אומן זכוכית וקרמיקה , הציג בגלריות ובמוזיאונים במוסקבה , סנקט פטרבורג , טאשקנט ,סאמארקאנד , דניפרופטרובסק ויטבסק .
עבודותיו נרכשו לאוספים פרטיים במדינות בריה"מ , אמריקה , אירופה , והמזרח הרחוק .
עבד והדריך באקדמיה לאמנות בצלאל בירושלים .
כיום מדריך קבוצות נוער , חוגים , מופעים בפני קהל ועוד .
גר ויוצר באופקים .
 
   

 

 

 האמן ג'זף דדון
 
 
יוסף דדון, צלם, אמן וידיאו ובמאי שהציג בעבר עבודות בתחומי מדיה מגוונים: צילום, מיצב ווידיאו, עוסק בשנים האחרונות במדיום הקולנועי. דדון הוא הבמאי הישראלי הראשון שמוזיאון הלובר שיתף איתו פעולה ואפשר לו לצלם בין כתליו. סרטיו הם אודיסיאה מתמשכת בין מחוזות מנטאליים וגיאוגרפיים שונים בישראל ובאירופה, בין נופי ילדות באופקים לנופים באגן הים התיכון, בין נופי מדבר דרומיים בנגב למחוזות קדושה ומיסטיקה, ובין מזרח למערב
ג'וזף דדון יליד 1975 ניס, צרפת, עלה לישראל בשנת 1980 והתיישב עם אמו באופקים, בה גדל והתחנך כבחור ישיבה.בשלוש השנים האחרונות הוא מתגורר בפריז, במסגרת תוכנית לאמנים בסיטה, בעקבות מלגה שהוענקה לו
במהלך השנים, הציג בתערוכות קבוצתיות ובתערוכות יחיד במוזיאון פתח תקווה לאמנות, גלריה אלון שגב. בחו"ל הציג בין היתר תערוכות יחיד באתונה, ב"לה פלאטו" מרכז מוביל לאמנות עכשווית בפריז, בגלריה מרטין אבוקאייה בפריז, במוזיאון לאמנות מודרנית ועכשווית בניס, במוזיאון לאמנות מודרנית בשטרסבורג ובמוזיאון הקולנוע של דיסלדורף. סרטיו הוצגו במסגרת פסטיבלים לקולנוע ובמוזיאונים ובגלריות במאלטה, בגרמניה ובבלגיה. ב13 למרץ סינמטק תל אביב תקדיש ערב לסרטיו של דדון
 

 

 האמנית אליס טדגי
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 ועוד על אמנות באופקים : גלריית אומנות האיגלו , פעילויות סדנאות בקרוב אולי גם תערוכה למעבר לחץ כאן

 

 
הוספת תגובה    גרסת הדפסה     שלח לחבר

רשימת תגובות
1. ( ראשון)  
שגב (11/06/2008)
2. חיים טדגי  
חן אלמליח (04/05/2009)
3. חיים טדגי  
לואיזה חייט (05/05/2009)
4. איזה יופי בריבוע ובשלישית, וגלו לנו עוד!!!  
אסתי אחת (11/12/2010)
5. אחלה כתבה  
amit (25/09/2011)
6. ללל  
אילנה (14/06/2012)
7. איך אפשר להשתתף?  
אדי (07/08/2012)


חדשות
גלריית התמונות של העיר אופקים המחודשת לפניכם - לחצו כאן

אל תפספסו: 5 מקומות ששווה לבקר בהם עם הילדים

אופקים: נבדק חשד לשחיתות בבית העלמין

"רכבת מרחיבת אופקים": חופן דימויים שחוקים על הפריפריה

אכזבה לגלנט: אושרו רק שניים מ-6 היישובים החדשים שביקש להקים בנגב

שניב במו"מ למכירת מבנה באופקים לקרן מניבים בכ-50 מ' ש'

מחוץ לעוטף עזה, האזעקות תפסו את התושבים בהפתעה: היה חשש נוראי

רקטה פגעה בבית באשכול. הלימודים יתקיימו כרגיל בכל הרשויות בדרום

מפסולת בניין לבית חדש

בי"ס חב"ד אופקים זכה במקום הראשון בתחרות בנושא "איכות הסביבה"

השליח באופקים קיבל אות 'יקיר העיר'

הזוי: משחק בנערים של ב"ש ושפט את המועדון

הרכבת תפעיל מסוף חודש מרץ קו מחצות הלילה ועד הבוקר לתושבי הדרום

בתי ספר : תיכון עתיד  | תיכון עמל 1 | ישיבת אפיקי ארץ  | בי"ס הגבעה | בי"ס בן גוריון  | בי"ס אשלים | בי"ס מורשת ישורון |בי"ס  אביר יעקב | בי"ס חב"ד  |  זמבלולו  מוסדות : מתנ"ס אופקים  | תפוח פיס אופקים | קהילה נגישה מפעלים בעלי אתר :טראנס אלקטריקשניב תעשיות ניירטרקוטה אופקים | החממה הטכנולוגית | אבני הנגב  | עסקים בעלי אתר : מתפרת זכות | מובילי צפון הנגב | מחסני יבוא  | אתרים פרטיים : היי בינבה | החן   שבלידה | גן טל | אופק  בניה  ויזמות  | נתינה מהלב  | הפועל אופקים בכדורסל