דף הבית
טלפונים חיוניים
אודות העיר
מפת העיר
גלריית תמונות
  ‏יום ראשון ‏19 ‏אוגוסט ‏2018
שלום, אורח ...     להרשמה לחץ כאן  
תעשייה
תעשייה

 

 

 

 

שניב תעשיות  

 חברת שניב תעשיות נייר בע"מ הינה יצרנית הנייר השניה בגודלה בישראל

כללי
"שניב תעשיות נייר" היצרנית השניה בגודלה בישראל לתעשיית הנייר הביתי ומוצריו, הוקמה בשנת 1990 בעיר אופקים. בעלי המניות בחברה כיום הם – חברת סנו, משפחת ברנט, התעשיין שלום לקס והציבור. מאז שנת 1995 החברה היא ציבורית. כיום נסחרת שניב לפי שווי שוק של  30 מיליון דולר.

מפעל ייצור מן המעלה הראשונה
בתחילת שנת 2006 החלה שניב להפעיל קו חדש של ייצור מוצרי קצה מנייר, וקצב הייצור השנתי של המפעל גדל עתה לכ-30,000 טונות.
שניב עושה שימוש מירבי בחומרי גלם המבוססים על איסוף ומיחזור נייר. מדיניות זו הינה חלק מהמודעות הסביבתית של החברה, הכוללת מודעות לצורך להפחית את הזיהום, וכן לחסוך בעלויות של מים וחשמל, ובו בזמן לחסוך בהיקף יבוא חומרי הגלם הדרושים.

מפעל הייצור החדשני של שניב תעשיות נייר פרוס על מבנים בשטח של כ-25 אלף מ"ר באזור התעשייה של אופקים. המפעל מעסיק מעל 140 עובדים מיומנים במיוחד, אשר עובדים בייצור מסביב לשעון, בשלוש משמרות למעט בשבתות וחגים . מאז הקמתו המפעל שומר שבת, ואינו מופעל בשבתות ובחגי ישראל.
בתחילת שנת 2006 החלה שניב להפעיל קו חדש של ייצור מוצרי קצה מנייר ("קונברטינג"), וקצב הייצור השנתי של המפעל גדל לכ-30,000 טונות.

מפעל שניב שואף לשימוש מרבי בחומר גלם המבוסס על איסוף ומיחזור נייר, מתוך מודעות לתרומה החשובה לצמצום הזיהום הסביבתי, הקטנת הצורך ביבוא חומרי גלם ולחסכון באנרגיה ומים.

מוצרים

מוצרי החברה

 

 

 

 

 

החברה מייצרת שני סוגי נייר
א) מוצרים תעשייתיים - שניב מייצרת חומרי גלם אשר משמשים למוצרי נייר ביתיים ומוסדיים:

נייר המשמש  למוצרי נייר ביתי ולשימוש מוסדי, בשלוש קבוצות עיקריות:
1. נייר טישו עדין ורך (טואלט מובחר ונייר טישיו לממחטות נייר).
2. נייר מגבות ומפיות המיוצר, הן מתאית נקייה והן מנייר ממוחזר.
3. נייר קרפ המיוצר מחומר גלם ממוחזר בלבד.
ב) מוצרים מוגמרים לשימוש ביתי -בתחילת  2006 החל המפעל לייצר מוצרים מוגמרים לצריכה ביתית באמצעות קו ה – converting שהוקם במפעל באופקים. מוצרים סופיים: נייר מגבת לשימוש ביתי, נייר מגבת ממוחזר, נייר טואלט מתאית נקיה, טישו  ממוחזר


טרקוטה אופקים

טרקוטה אופקים בע"מ הינה חברה לייצור מוצרי טרה-קוטה (חרס שרף) . מפעל החברה ממוקם באופקים וסוכנויות קיימות בכל רחבי הארץ.

מוצר טרקוטה נשרפים בטמ"פ של 900 מעלות צלזיוס. ותהליכי הייצור המודרנים ובקרת האיכות הקפדנית,מבטיחים מוצר,אשר עמידותו ויופיו נשמרים עשרות ומאות שנים,ללא צורך בתחזוקה שותפת .

ניתן לשלב את מוצרי החברה לצד מוצרים אחרים גם בתכנון בתים מודרניים.

מוצרי טרקוטה הינם מוצרים יוקרתיים אשר משתמשים בהם בכל מקום בעולם ובמפעל באופקים פיתחו בשנים האחרונות מגוון עצום של אלמנטים והצליחו להגיע לייצור מאסיבי של המוצרים במחירים עממיים. 

 

 


  טראנס אלקטריק   

קבוצת Transelectric הוקמה לפני עשרים שנה כיבואנית ומפיצה של רכיבים אלקטרו-מכניים ופסיביים, כמו מחברים, ממסרים, גבישי קוורץ, מתנדים, שנאים וכדומה. בעקבות הפופולריות הרבה שצברו פתרונות ה-Turnkey, החליטו ראשי הקבוצה, שמתכוונת בתקופה הקרובה להנפיק את עצמה ולהפוך לגורם דומיננטי בשוק העולמי, להקים ב-98' ברמלה את Trans-Proשעסקה בהרכבות מכלולים. כעבור זמן, הוחלט להעביר את החברה מטעמים לאופקים, ליד המפעל של ECI

 בשנת 2001 הקימו כץ ובני משפחתו את ASIS-Pro, שמתמחה בהרכבת לוחות אחוריים - Backplanes - ומארזי תקשורת ובעריכת קווי תמסורת בתדרים גבוהים. הקבוצה, שבראשית דרכה מנתה 15 עובדים, מונה כיום כ-200 עובדים, רובם יושבים במפעל המשותף עם Trans-Pro הכולל גם מחלקת תפ"י, הנדסה, רכש, הנהלת חשבונות וכדומה. "לרוב יש הפרדה בין שתי החברות, אבל מכיוון שאנו בנויים על שוק של Low volume- High mix, אז אנו מניידים מספר עובדים שיש להם הסמכות בשתי החברות, בהתאם לצורכי הייצור". 

המפעל נקרא ע"ש איתן כץ ז"ל, אחיו של אסי כץ, מנכ"ל קבוצת Transelectric. איתן כץ היההרוח החיה מאחורי המעבר ונפטר מהתקף לב זמן קצר לפני שהמפעל החדש החל לפעול. חברת Trans-Pro עוסקת בהרכבות של כבלים עבור השוק המקומי, בעיקר עבור חברות שבונות מכשור מתוחכם כמו Applied Materials, Orbotech, Scitex ועוד. "זה שוק שזקוק לאיכות מאוד גבוהה וזמינות מאוד גבוהה. מדובר במוצרים שעולים מיליוני דולרים ונמכרים בכמויות נמוכות, מה שעוזר לנו בתחרות מול מזרח אירופה והמזרח הרחוק", אומר כץ

הקבוצה כוללת גם את Transourceשעוסקת ברכש רכיבים אקטיביים ופסיביים. למרות שהיא החברה הצעירה של הקבוצה, ASIS-Pro הפכה תוך זמן קצר לחברת הדגל, הודות לשלושת מרכזי הפעילות שלה (Signal Integrity) באמצעות כלי הסימולציה שברשותה. כיוון ששוק התקשורת נזקק לאותות בקצבים מאוד גבוהים, מלאכת התכנון של ה-Backplane אינה דבר של מה בכך, ולכן נהוג לדמות את המערכת ולהגיע לאופטימיזציה של תצורת המכשיר כבר בשלב הקונספט.  

מרכז הרווח הראשון הוא עיצוב ופיתוח Backplanes בקסטמוזיציה, המתבצע בסניף של הקבוצה בכפר סבא. מרכז הרווח השני הוא ייצור Backplanesבמפעל באופקים עבור לקוחות מהשוק המקומי כמו ECI ו-Seabridge. ASIS-Pro מוודאת שלמות סיגנלים 

              


 החממה הטכנולוגית אופקים

החממות, כשמן כן הן: מקום מוגן המאפשר ליזמים מתחילים בעלי רעיונות טכנולוגיים חדשניים לפתח את רעיונותיהם ולהפוך אותם למוצריםמסחריים.מאחר שהשלב הראשון בפיתוח רעיון כרוך בסיכון כספי, ולא לכל יזם מתחיל יש אפשרות לסכן את כספו או לגייס כספים ממקורות אחרים - עוזרת המדינה במימון השלב הראשון בפיתוח הרעיון.
באמצעות החממות הטכנולוגיות מספקת המדינה ליזמים מקום, משאבים כספיים, כלים, הנחיה מקצועית וסיוע מנהלי, המאפשרים להם להפוך רעיונות למוצרים מסחריים. תקופת שהותו של פרויקט בחממה היא שנתיים.במסגרת החממה באופקים פועלים פרויקטים מגוונים ,ישנם פרויקטים שכבר עזבו את החממה ועברו לשלב הייצור המסחרי. אחד המוצלחים שבהם הוא הפרויקט של חברת טכימג' בע"מ, שפיתחה טכנולוגיה לדגימת תנועה ממוחשבת לשוק סרטי האנימציה. החממה באופקים מעסיקה כיום כ- 25 עובדים. 

 

 

 

 
הוספת תגובה    גרסת הדפסה     שלח לחבר

רשימת תגובות
1. אם כבר עשיתם עבודה תעשו עד הסוף רשמו את כל המפעלים שיש באופקים כך שתהיה לתושבים את מקומות התעשוקה שהם יכולים לפנות אליהם   ל"ת
אילן לוגסי (21/11/2008)
2. תעשוקה.  
כ"כ מסובך ?! (09/07/2009)
3. מט"י  
דוק נאוה (09/06/2010)
4. אופקים עאללק  
לא חשוב (13/04/2011)
5. מטי  
jח.ב.ש. (08/08/2011)


חדשות
גלריית התמונות של העיר אופקים המחודשת לפניכם - לחצו כאן

אל תפספסו: 5 מקומות ששווה לבקר בהם עם הילדים

אופקים: נבדק חשד לשחיתות בבית העלמין

"רכבת מרחיבת אופקים": חופן דימויים שחוקים על הפריפריה

אכזבה לגלנט: אושרו רק שניים מ-6 היישובים החדשים שביקש להקים בנגב

שניב במו"מ למכירת מבנה באופקים לקרן מניבים בכ-50 מ' ש'

מחוץ לעוטף עזה, האזעקות תפסו את התושבים בהפתעה: היה חשש נוראי

רקטה פגעה בבית באשכול. הלימודים יתקיימו כרגיל בכל הרשויות בדרום

מפסולת בניין לבית חדש

בי"ס חב"ד אופקים זכה במקום הראשון בתחרות בנושא "איכות הסביבה"

השליח באופקים קיבל אות 'יקיר העיר'

הזוי: משחק בנערים של ב"ש ושפט את המועדון

הרכבת תפעיל מסוף חודש מרץ קו מחצות הלילה ועד הבוקר לתושבי הדרום

בתי ספר : תיכון עתיד  | תיכון עמל 1 | ישיבת אפיקי ארץ  | בי"ס הגבעה | בי"ס בן גוריון  | בי"ס אשלים | בי"ס מורשת ישורון |בי"ס  אביר יעקב | בי"ס חב"ד  |  זמבלולו  מוסדות : מתנ"ס אופקים  | תפוח פיס אופקים | קהילה נגישה מפעלים בעלי אתר :טראנס אלקטריקשניב תעשיות ניירטרקוטה אופקים | החממה הטכנולוגית | אבני הנגב  | עסקים בעלי אתר : מתפרת זכות | מובילי צפון הנגב | מחסני יבוא  | אתרים פרטיים : היי בינבה | החן   שבלידה | גן טל | אופק  בניה  ויזמות  | נתינה מהלב  | הפועל אופקים בכדורסל