ארכיון

אות הקהילה לרפי בטיטו

רפי בטיטו יו"ר האגודה למלחמה בסרטן באופקים והסביבה , משנת 1971 פועל בהתנדבות למען החולים והמשפחות, למען הגברת המודעות בקהילה למחלת הסרטן.

מאת: יצחק קריספל - פורטל העיר אופקים.

רקע אישי : רפי בטיטו עלה ארצה עם הוריו וששת אחיו ב  1963 ומאז הם מתיישבים באופקים , התחנך בבית הספר היסודי הגבעה ובפנימיית אשל הנשיא . את תקופת שירותו הצבאי עשה בגרעין "עידן" שהיו ממקימי הישוב פארן בערבה . בתקופת הטירונות סיים בהצלחה קורס צניחה והיה הצנחן הראשון שצנח על אדמת אופקים במסגרת מפגן צניחה שיזם צהל . רפי ייצג את הפועל אופקים בכדורגל בתקופותיה היפות והיה שחקן נערץ . במשך 30 שנה עבד בחברה המאכלסת במסגרת עבודתו עזר ותרם לאיכלוס משפחות וזוגות צעירים בעיר . אשתו שולה עובדת טיפת חלב בעיר 34 שנים .

תרומה לקהילה : בשנות השבעים  היה נהוג לבצע מבצעי הקש בדלת בלבד עבור מעורבות הקהילה, עם כניסתו לתפקיד עוד כשכול הפעילות הייתה במתנ"ס ביקש רפי בטיטו להגביר את הפעילויות לטובת החולים ובני משפחותיהם , כדי לעודד אותם לחוויות בונות וחיוביות . בין יתר הפעילות יזם רפי עם מתנדבים בני המקום ביקורי חולים בבתי חולים , בבתיהם הפרטיים בעיר וכמו כן נהגו לחגוג בחגים עם כול המשפחות וילדיהם . רוב התקציבים היו מתרומות של תושבי אופקים ומהאגודה הארצית .

החולים והמשפחות היו מקבלים בהתרגשות את הביקורים ובכול פעם שהיו מגיעים לבתיהם עמוסי מתנות ,היו מקבלים את הצוות בחיוך גדול ואהבה . ביקורים אלו הכניסו רוח חיים בחולים ובני משפחותיהם ועודדו אותם להלחם במחלה ולבחור בחיים.
חולה שמקבל (לא עלינו ) מידע בעניין מחלה מבית החולים , מקבל גם פגישה עם עובדת סוציאלית מטעם בית החולים ואם הוא נותן את הסכמתו , נכנסים לתמונה רפי וצוותו מטעם תושבי העיר והאגודה  על מנת להציע עזרה. רפי וצוותו מיומנים לרגעים הקשים בחיים עבור אותו חולה ועושים עבודה רגישה ונאמנה . (המידע הרגיש נשאר חסוי לבקשת החולה ).  
כיום לארגון יש בית קבע , במקלט שברחוב הרב קוק . המועדון פתוח ופעיל ע"י מתנדבות , במקום ישנם חוגים : מלאכה , התעמלות , בישול וחדר מיוחד בו מטפלת המתנדבת ציפי לוק טיפולי פנים עבור החולות .
החברים מארגנים מידי פעם יציאה לטיולים , כל שנה מארגן רפי נשף התרמה גדול במתנ"ס ובו מגרילים מתנות מתרומת אנשי עסקים והסביבה וכול ההכנסות קודש לאגודה למלחמה בסרטן , עבור מחקר , עזרה בתרופות וקיום פעילויות במועדון .
"לא אחת" , מספר רפי,  "אנו נתקלים בחולים שאין באפשרותם לרכוש את כל התרופות שאינן בסל הבריאות , אנו נאלצים לגייס כספים מכל מיני גורמים על מנת לעזור ככול שניתן בעניין זה , בעבר אף גייסו כספים לטובת קרן דנה , שהיא בת אחיו של רפי (יעיש בטיטו ז"ל) עבור השתלת כבד בלונדון שלא צלחה . בכסף שנתרם ולא מומש לטובתה , נקנו מכשירים חיוניים : אולטרא סאונד ומכשיר אף אוזן גרון – שנמצאים בקופת חולים הכללית עד היום ומשמשים תושבים רבים מהעיר ומהסביבה" .
לסיום קורא רפי לאזרחים להיות יותר מעורבים במודעות למלחמה בסרטן , ללכת להיבדק  אם בתחנות קופת חולים ואם בנידות ממוגרפיה ולהיות לעזר עבור החולים בני המקום . אני מבקש שיפתחו את הלב כאשר באים ילדי בית הספר להתרים למען האגודה למלחמה בסרטן. כל הפעילות קודש עבור הצלת חיים .
על כול פעילותו רבת השנים , על האופטימיות , על התמיכה במצבים קשים , על העידוד על התמיכה הכספית והמוראלית למען הכלל נמצא רפי ראוי להיות איש החודש של אופקים .  בעבר היה רפי מועמד פעמיים לקבלת אות הנשיא להתנדבות ולא זכה ,הפעם  הוא מקווה להיות גם איש השנה של העיר לשנת 2008 .בבחירת איש השנה שתהייה בסוף השנה תוכלו להצביע עבורו מתוך 6 מועמדים .
רוצים לברך את רפי , שלחו לו ברכה בsms  לרגל היבחרו לאיש החודש של אופקים מטעם פורטל העיר . הנייד של רפי :    052-2965604

שיתוף

תגובות

 • תושבים.אופקים

  24/02/2008
  • גלית זלוצ'ובר

   רפי , אתה מדהים! הלואי עלינו, מבול של אנשים נפלאים כמוך. אתה איש כל השנים , יישר כח!

   25/02/2008
   • העובדים.ברן

    25/02/2008
    • מודאגת

     לשמחתי יש אנשים טובים באמצע הדרך, אבל לא מספיק. לצערי נושא המלחמה בסרטן ותרומות לאגודה הם רק פעם בשנה ואנשים סוגרים דלתות בפני הילדים שלנו שמתרימים ביום זה.לא רוצה להדאיג את התושבים אבל, הסתכלו ימינה ושמאלה לשכן ממול ולשכנה מאחור בכולנו זה עלול לפגוע אז אל תחכו שזה יפגע בנו ואז נרוץ כל אחד בתורו להתרים אנשים. פתחו את הלב והנשמה ורוצו לתרום כי אנחנו לא יודעים מי הבא בתור?

     25/02/2008
     • י.א.ק

      אין זאת תקופה כדי לסכם דברים , במיוחד כשאתה איש שרץ למרחקים ארוכים . זאת הזדמנות לומר לך תודה על עשייה ברוכה ונפלאה . בשקט אופייני של עשייה רוחשת ,נצרח תודה נרגשת . בעולם העשייה ,אתה בעצמך זאת כבר מהפיכה . הנה עוד רגע לומר לך תודה על הנתינה הטהורה שנובעת ממך . אין אתה איש של פרסום ובטח לא של פרסים, אך אצל אנשי החומר ,רק כך אנחנו נמדדים . בשם החולים ,אתה הוא סוג של אור . בשביל המשפחות , זה שבא לעזור . בשביל העיר ,קצה אור במנהרה החשוכה . בשביל המחלה הארורה, אתה סוג של נקמה מתוקה . בשמי ובשם תושבי העיר ,בשם החולים וההיסטוריה שחלפה , נחתום לעד במילת תודה.

      25/02/2008
      • תושב.אופקים

       27/02/2008
       • ש.מ

        27/02/2008
        • ש.ש

         רפי אנחנו זוכרים ויודעים כמה אדם טוב ויקר אתה. לו רק היינו יודעים להגיד תודה לאנשים שעשו טוב לאופקים לו רק היינו יודעים להעריך את האנשים שעשו ועושים למעננו היינו נראים אחרת ומרגישים אחרת תודה לך על נקודת אור שאתה שופך ,ןמזכיר לנו שעוד יש אנשים טובים באמצע הדרך.

         03/03/2008
         • סמדר

          כתבה יפה , אני שמחה שיש אנשים כמוך . צריך להתגאות באנשים כמו רפי שעושים כבר שנים בלי לבקש , בשקט ובצניעות - כן ירבו . ואם ירבו אנשים שעושים נשמע פחות על הבעיות שמייצרים חסרי המעש בעיר .

          04/03/2008
          • J A

           כל הכבוד רפי חברה ותיקה בעמותה

           12/03/2008
           • שולה, אודי, רעיה+שגיב+אופק, אביחי, שי ותום

            אבא (וסבא בשביל אופק) רפי בטיטו אנחנו מתים עליך, תמשיך לעשות את כל הטוב הזה לאנשים של אופקים, אנחנו מאחוריך בכל החלטה ומעשה שתחליט ותעשה. נמשיך לתמוך ולעזור בהתרמות, במועדון ובנשפי ההתרמה. אתה יקר לנו, וכמו שאנו רואים פה ובכלל ברחבי אופקים שאתה יקר לעוד הרבה מאוד אנשים. אנחנו אוהבים אותך מאוד מאוד בשבילנו אתה איש של כל החיים שזה הרבה חודשים כל משפחת בטיטו ותוהמי

            30/05/2008
            • טלי תפילין - בריח

             לרפי היקר! התרגשתי מאוד לקרוא על זכייתך, כבתה של נעימה תפילין ז"ל אשר הלכה לעולמה ממחלה זו- אין כמוני יודע כמה קשה ההתמודדות לחולה ולכל משפחתו ותמיד אבל תמיד יש צורך לחזק,לתמוך,לעודד ולקוות לטוב וכאן היית בתמונה בשביל אמא ובעבור חולים רבים אחרים. תודה על הכל לאורך השנים ,בטוחה אני כי גם אמא ממקומה למעלה ...גאה ומוקירה פועלך. טלי תפילין - בריח וכל משפחת תפילין המורחבת.

             27/12/2008
             • SHAYKL

              אילו היה באפשרותי לתת לך דבר אחד בלבד, הייתי נותן לך את היכולת לראות את עצמך כפי שאחרים רואים אותך, ואז היית נוכח לדעת עד כמה הנך אדם מיוחד במינו.

              28/12/2008
              • לפורטל העיר

               אדם מיוחד ושמו רפי בטיטו יו"ר האגודה למלחמה בסרטן אופקים בימים אלה של מלחמה ודאגה רפי בטיטו מבקר חולי סרטן בבתיהם מעודד ודואג לצרכים חסרים. מבקר בבתי חולים במחלקה האנלוגית ומכון לטיפולים, עושה בזמנו הפרטי בהתנדבות ללא פרסום ורעש מסביב. ראוי שאחרים ילמדו מצניעותו ואהבת הקהילה ובמיוחד לחולים ומשפחותיהם. אנו משפחה שמחזיקים חולה בבית אשר נימצא במתח בגלל המחלה ומהמתח לדאגה לחולים שלנו בזמן שרפי ניכנס אלנו הביתה מחייך ומעודד. רפי מהוה לא חברה וישיבה עם כוס קפה וזה דוגמא של אדם מיוחד באופקים. ראיתי לנכון לכתוב מכתב תודה לרפי בטיטו דרך המערכת ושאופקים תגיד תודה גדולה לאדם כמו רפי. אני שומרת את שם המשפחה של הכותבת על מנת לשמור על פרטיות המשפחה לסיום לימדו מאדם המיוחד הזה רפי בטיטו, אנו גאים באנשים כמו רפי בטיטו יו"ר סניף אופקים.

               06/01/2009
               • קלימיאן בני

                תודה גדולה לרפי ולצוות המתנדבים והמתנדבות בארגון הטקסלהסרת הלוט למועדון ע"ש נעימה תפילין אשר הייה לי הכבוד להכיר אישית אותה את משפחתה ואת פועלה . שתחזק ידיכם ותצליחו לעשות רבות למען הקהילה.

                28/02/2009
                • ר.א

                 אני די הכרתי אותו בתקופה שלאימא שלי היה סרטן ותודה לאל היא בריאה עכשיו(בערך)ומניסיון אישי אני יודעת שרפי הוא בנאדם על לב זהב ועזר הרבה באותה תקופה

                 15/06/2009
                 • לודה ושוהם

                  רפי בטיטו - כל הכבוד על כל העשייה הרבה והתרומה שאתה נותן לחולים ובכלל !

                  27/12/2009
עוד באותו נושא
המשטרה חוקרת את מותה של הילדה שנחנקה ממרשמלו
במסגרת החקירה נגבו עדויות מהמטפלים במוסד בדרום | הילדה, בעלת צרכים מיוחדים, שנחנקה למוות בעת אכילת הממתק, הובאה היום למנוחות ... לכתבה המלאה

מעל 50 אחוזי הרשמה לגנים וכיתות א' ביומיים
כחלק משיפור התהליכים במחלקה לרישום, בחלק מגני הילדים המוגדרים רב גילאים בוצע שיבוץ אוטומטי לילדים הרשומים בגן בשנה הנוכחית;  ... לכתבה המלאה

על קו אופקים – בני ברק: תינוק חולה בחצבת
משרד הבריאות קורא לנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות, אנא פנו ללשכת הבריאות הקרובה אליכם לבירור הצורך בקבלת חיסון ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך
הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה אתמול (ג', 1.12.15) ביקור בבית ספר באופקים, בו פועל מיזם המחשבים החינוכי. הביקור, ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגטלי בחינוך
מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך הנהלת "סיסמה לכל תלמיד" ביקרה באופקים הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה ... לכתבה המלאה

גוגל אנליטיקס
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1... לכתבה המלאה

המרות מפייסבוק
(function() { var _fbq = window._fbq || (window._fbq = []); if (!_fbq.loaded) { var fbds = document.createElement('script... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות