ארכיון

אות הקהילה למיכאל גכטמן

איש החודש ומועמד לאיש השנה באופקים לשנת 2008 . איש עשייה , תרומה לקהילה , יוצר ,מייסד ומנהל מרכז המוסיקה ( הקונסרבטוריון) אופקים.

מיכאל גכטמן
מייסד ומנהל מרכז המוסיקה ( הקונסרבטוריון) אופקים . עלה לישראל בשנת 1972 בגיל 27 עם משפחה צעירה : אישה אורה ושני ילדים – דני בן שלוש ודינה בת שנה וחצי , ממינסק בירת רוסיה הלבנה .
מיכאל סיים ברוסייה את הפקולטה לניצוח , הוא ומשפחתו הגיעו ישירות לאופקים והחלו את קליטתם בארץ . כאן נולד עוד בן – דורון . כל הילדים התחנכו באופקים שרתו בצה"ל ורכשו השכלה אקדמית .
בין השנים 72-74 שילב מיכאל עבודה מוסיקלית יחד עם לימודי שפה במכללת קיי בב"ש . במקביל התגייס לצה"ל כאיש מילואים ושירת תקופה של 22 שנה . בשנים אלו סיים קורס לנושאי תפקידים בחינוך המוסיקלי באוניברסיטת תל אביב .
במשך 20 שנה לימד מיכאל מוסיקה בבתי ספר יסודיים ומקיפים באופקים , ניצח על מקהלות ייצוגיות, ארגן אירועים תרבותיים , כינוסי מקהלות ותזמורת ארציים , פסטיבלים בארץ ובחו"ל .
בשנת 1978 ייסד מרכז מוסיקה – קונסרבטוריון עירוני בפיקוח משרד החינוך ואותו הוא מנהל כל השנים .
בין השנים 1994-1996 ניהל בית ספר בקייב וקריינה כשליח של משרד החינוך ומשרד החוץ . במסגרת תפקיד זה היה אחראי גם על אירגון טקסים , חגים ומשימות מטעם השגרירות הישראלית באוקריינה .
בין השנים 1996-1999 שימש כמנהל אשכול תרבות במתנ"ס אופקים . בתחום אחריותו היו היכל התרבות החדש ע"ש יצחק רבין , כולל הפעלת מפעל המנויים לתאטרון , מוסיקה ף סל תרבות לבתי הספר , ספרייה עירונית , קונסרבטוריון, להקות ייצוגיות , מועדוניות .
משנת 1999 מנהל מיכאל את מרכז המוסיקה של אופקים ומנצח על תזמורת הטיילת .
לסיכום : מיכאל ממשיך ללוות אותנו בכישרונו הרב , תרמתו לחברה ולתרבות חשובות לאין שיעור , כאשר ביקשנו עשר המלצות ממכרים בעיר לא התקשנו כלל לקבל אף יותר , מי לא מכיר את מיכאל ? כל ילדי העיר שהתחנכו על בירכי המוסיקה עברו דרכו ומוכירים לו תודה .
על כל תרומה זו ראוי מיכאל לקבל את אות "איש החודש" ינואר 2008 . בסוף השנה יעמדו עם מיכאל עוד חמישה מועמדים ואחד מהם יבחר לאיש השנה בסקר שייערך כאן באתר . 

 רוצים לפרגן למיכאל ולברך אותו ? רוצים להפתיע אותו לטובה ? שילחו לו  ברכה ב sms לטלפון : 050-8257369      

שיתוף

תגובות

 • תלמידה לשעבר

  כל הכבוד. מיכאל ראוי להערכה והוקרה. למרות כל הקשיים הפוליטיים שהערימו בשנים האחרונות על מרכז המוסיקה, מיכאל עושה עבודה נפלאה ונאמנה. לא פעם שמטו ראשי עיריות את ההצלחה מידיו : פירקו תזמורות, קיצצו תקציבים - אבל מיכאל באהבתו הגדולה לתלמידים ולמוסיקה, בענווה ובידע, ניצח על ההצלחה.

  05/08/2008
  • ארז

   12/08/2008
   • מתופף

    מיכאל הוא בן אדם זהב מגיע לו להיות "איש כל החיים"!!!! אין כמו מיכאיל

    26/05/2009
    • עדן אברמוב

     אני מכירה את מיכאל גכטמן כי הוא מלמד אותי חליל צד וגם המורה אלכס מלמד אותי שניהם מלמדים אותי יישר כוחח! למורה מיכאל גכטמן ואלכס!

     08/05/2010
עוד באותו נושא
המשטרה חוקרת את מותה של הילדה שנחנקה ממרשמלו
במסגרת החקירה נגבו עדויות מהמטפלים במוסד בדרום | הילדה, בעלת צרכים מיוחדים, שנחנקה למוות בעת אכילת הממתק, הובאה היום למנוחות ... לכתבה המלאה

מעל 50 אחוזי הרשמה לגנים וכיתות א' ביומיים
כחלק משיפור התהליכים במחלקה לרישום, בחלק מגני הילדים המוגדרים רב גילאים בוצע שיבוץ אוטומטי לילדים הרשומים בגן בשנה הנוכחית;  ... לכתבה המלאה

על קו אופקים – בני ברק: תינוק חולה בחצבת
משרד הבריאות קורא לנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות, אנא פנו ללשכת הבריאות הקרובה אליכם לבירור הצורך בקבלת חיסון ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך
הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה אתמול (ג', 1.12.15) ביקור בבית ספר באופקים, בו פועל מיזם המחשבים החינוכי. הביקור, ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגטלי בחינוך
מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך הנהלת "סיסמה לכל תלמיד" ביקרה באופקים הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה ... לכתבה המלאה

גוגל אנליטיקס
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1... לכתבה המלאה

המרות מפייסבוק
(function() { var _fbq = window._fbq || (window._fbq = []); if (!_fbq.loaded) { var fbds = document.createElement('script... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות