חדשות

בפעם השביעית: הארנונה תישאר ללא שינוי

ראש העיר:  "גידול ההכנסות עליו אנו שוקדים יגיע מפרויקטים כלכליים ולא מכיסו של התושב"

צו הארנונה לשנת 2020, שיוגש לאישור מועצת העיר בשבוע הבא, כולל בתוכו בשורה אחת מרכזית לטובת תושבי אופקים והיא: הנחיית ראש העיר, איציק דנינו, שלא להעלות את תעריף הארנונה מעבר לשיעור שקבע משרד הפנים לכלל הרשויות בארץ.

בכך למעשה ממשיכה אופקים לשמור על יציבותה כעיר בעלת שיעור הארנונה לנכסים למגורים מהנמוכים בישראל, כפי שהיה בשבע השנים האחרונות מתוך תפישה שהגידול ההכנסות יגיע מפרויקטים כלכליים, עליהן שוקדות הרשות, ולא מכיסו של התושב. פרויקטים אלו כוללים את המכללה למקצועות הרכבת, בניית מתחמי תעשיה ובתי מלאכה, מתחמים מסחריים משולבים משולבים במוסדות הרשות ובהמשך גם ממכירת גז טבעי בשכונות החדשות. כמו כן פועלת העירייה בבדיקת כדאיותן הכלכלית של פרויקטים נוספים.

נתון חשוב הוא אחוז הגבייה של תשלומי הארנונה, העומד כיום על מעל 90 אחוזים. זוהי אחת המשימות החשובות של אגף הגבייה של העירייה, במטרה למקסם את ההכנסות מארנונה המאושרות בחוק.  

בנוסף תממש העירייה השנה הענקת הטבה לחיילי המילואים- הנחה של 5% בתשלומי הארנונה לתושבי העיר הנמצאים בשירות מילואים פעיל. בשנה החולפת קיבלו אנשי המילואים הנחה של 2.5% במטרה לבחון את העומס שזה יוצר וכאמור, בשנת 2020 יזכו חיילי המילואים למלוא ההנחה הקבועה בחוק.

ראש העיר, איציק דנינו: "למרות האתגרים התקציביים שאנו מתמודדים איתם, החלטתי גם השנה שלא להעלות את הארנונה באופקים מעבר לשיעור המחויב על ידי משרד הפנים. המשמעות היא שהתושבים ימשיכו לשלם את הארנונה מהנמוכות ביותר בישראל ועבורה יזכו לשירות איכותי ונרחב. לצד זה, אנו ממשיכים ומרכזים מאמצים להגדלת תקציב העירייה, ולהכנסות הרשות מפרויקטים כלכליים, שמטרתם לייצב את הרגליים שלה".

 

לכתבה המקורית באתר 'סוגרים שבוע'

 

 

 

שיתוף

תגובות

עוד באותו נושא
מהפך: הקאנטרי קלאב עבר לניהול העירייה
​המקום ינוהל על ידי חברת תפעול, באמצעות עיריית אופקים. ... לכתבה המלאה

הפרוייקט לצמצום פערים דיגטליים יוצא לדרך
שר המדע והטכנולוגיה וראש עיריית אופקים השיקו את המרכז הדיגיטלי, בית למדע וחדשנות בקהילה.  ... לכתבה המלאה

מענקים לתושבים שיציבו מיגונית בביתם
ראש העיר הודיע כי המענק יינתן למציבי מיגוניות פרטיות  ... לכתבה המלאה

איש הייטק חשוד שקיבל בעורמה הטבת מס
מדובר בתושב הרצליה שעל פי החשד הצהיר בפני פקיד השומה כי הוא מתגורר באופקים במטרה לזכות בהטבת מס.  ... לכתבה המלאה

שניב : רווח הון של כ - 10 מיליון שקל ממכירת נדל'ן
יצרנית מוצרי הנייר חתמה על הסכם למכירת מחסן ההפצה שלה באופקים,תמורת כ-18.5 מיליון שקל ... לכתבה המלאה

הסכמי הגג בערי הנגב - לא מה שחשבתם
סיכוייהן של אופקים, דימונה ונתיבות - ערים שנמצאות בעיצומם של תהליכי הבראה - לצלוח מבחינה כלכלית את הגידול החד באוכלוסייה בעקבות יי... לכתבה המלאה

המהנדסת החדשה של עיריית הרצליה: חנה חרמש
חרמש שימשה בתפקידה האחרון מהנדסת העיר אופקים. היא תחליף בתפקיד את מייק סקה, שהודיע בדצמבר על פרישה ... לכתבה המלאה

פגישה של ראשי רשויות עם אלוף פיקוד העורף
בפגישה עלו נושאים חשובים כגון פערי המיגון, עידוד בניית ממ"דים בבתי תושבים ומקלטים שאינם שמישים בבתים משותפים ... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות לכנסת ה- 22 - במי תבחרו הפעם?
מחל- הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו פה - כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד שס - התאחדות הספרדים שומרי תורה ג- יהדות התורה והשבת אגודת ישראל – דגל התורה ודעם - הרשימה המשותפת חד"ש, רע"ם, תע"ל, בל"ד אמת - העבודה–גשר - עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס ל' -ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן טב - ימינה בראשות איילת שקד מרצ - המחנה הדמוקרטי בהנהגת הורוביץ, שפיר וברק כף - עוצמה יהודית בראשות איתמר בן-גביר לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות