ארכיון

אנחנו תושבי אופקים אשמים במצבה

כשבראשות העירייה ניצב אדם נחוש, אכפתי ובעל חזון, התוצאות ניכרות בשטח ומאידך, כשבראש העירייה עומד עסקן פוליטי נרפה, הרואה בעירייה מקום עבודה ותו לא, גם אז התוצאות העגומות לא מאחרות לבוא. אני אופטימי!

מאת: יאיר חזן - 26.11.2009

על פי נתונים שפורסמו השבוע במסגרת "כנס שדרות לחברה" במכללת ספיר, התברר שהעיר אופקים מדורגת במקום האחרון בין עיירות הפיתוח, עם שעורי אבטלה גבוהים ועם שיעור זכאות לתעודת בגרות נמוך בהרבה מהממוצע הארצי.
 
אינני מתכוון למנות את כול הגורמים שהביאו את אופקים למצבה העגום הזה. אבל ניתן לקבוע כי גם הדג הזה מבאיש מראשו. אני מתבונן בקנאה בערי פריפריה מצליחות ויודע שהאשם הוא קודם כל בנו, תושבי העיר. אנחנו אלה שלא השכלנו ולא למדנו עם השנים להעמיד בראשנו מנהיגים שינהגו את עגלת העיר למחוזות טובים ומצליחים יותר. אין זה סוד שאני איש פוליטי ובעבר כיהנתי כראש העיר. לא יהיה זה נכון מצידי להלל ולשבח את תקופת כהונתי ואני בהחלט מודע לכך שלצד העשייה הרבה שהייתה בתקופתי, נעשו גם לא מעט טעויות. ועם זאת, מעולם לא הגיעה אופקים למצב העגום והמדכא שבו היא מצויה כיום.
 
לא אחדש ולא אפתיע איש אם אומר כי השלטון המרכזי בישראל - כל שלטון מרכזי, מאז ומעולם- מקפח את הפריפריה. תקציב החינוך "לראש ילד" בדרום, נמוך בהרבה מן התקציב לילד במרכז הארץ. איכות  שירותי הבריאות הניתנים לנו, תושבי הדרום, נמוכה מזו שמקבלים באזור המרכז. גם בתחום ההשקעה בתשתיות המצב דומה. התקציבים לתכנון התשתיות והתקציבים המושקעים בפועל, זעומים בהשוואה לאלה הניתנים לפרויקטים דומים במרכז הארץ. ועל תקציבי רווחה, תרבות ופנאי אין טעם להרחיב את הדיבור.
 
ועם כל זאת, את ההידרדרות של אופקים לאחור, ניתן לתלות בנו התושבים. רק בנו. אנחנו אלה שלא השכלנו לבחור את מנהיגי הציבור הנכונים שיצעידו אותנו קדימה. 
 
בצבא שגור המשפט "אין חיילים לא טובים -יש מפקדים גרועים". זה נכון גם באזרחות. באופקים יש לנו נוער נהדר וכשניתנות לו הזדמנויות - התוצאות לא מאחרות לבוא. שיעור המתגייסים ליחידות קרביות, גבוה באופקים מן הממוצע הארצי, צעירים מאופקים השתבצו בחברות כלכליות ובחברות ממשלתיות גדולות והדוגמאות עוד רבות.
כשאני מתבונן סביבי בנגב, אני רואה ערים רבות שמצבן טוב בהרבה מזה של אופקים וזאת אף שגם שם, מתמודדים עם אותם קשיים שאיתם מתמודדת אופקים.
 
כשבראשות העירייה ניצב אדם נחוש, אכפתי ובעל חזון, התוצאות ניכרות בשטח ומאידך, כשבראש העירייה עומד עסקן פוליטי נרפה, הרואה בעירייה מקום עבודה ותו לא, גם אז התוצאות העגומות לא מאחרות לבוא - ואת פירותיה הבאושים של תוצאה זו אנו, תושבי אופקים, "אוכלים" כיום.  
 
באומרי כל זאת, אני מבקש להזדרז ולהוסיף: אסור לנו לוותר ולשקוע במרה שחורה. אסור לנו לראות בהנהגה המקומית שנכשלה בעבר גזירת גורל. יש באפשרותנו, בעבודה קשה ומאומצת, לחלץ את אופקים ואת עצמנו מן השפל שבו אנו מצויים כיום.
 
סיבה טובה לאופטימיות נותנת לנו ההחלטה שקיבל שר התחבורה באחרונה, להקים לתחייה את תוכנית בניית מסילת הרכבת מאשקלון, דרך שדרות, נתיבות ואופקים עד לבאר שבע. אני סמוך ובטוח שקו הרכבת הצפוי, יתרום רבות לפיתוח העיר ומשפחות רבות מן המרכז ישמחו לעבור אלינו ולגדל כאן את ילדיהם - במרחבים הפתוחים והירוקים הסובבים אותנו. העתיד נתון כעת בידינו ואל לנו לשמוט שוב את ההזדמנות.
אני אופטימי.

 

שיתוף

תגובות

 • רינה

  נכון הם דברי ראש העיר לשעבר אין אדם עם ניסיון.מרוצה אני גם לישמוע מיאיר חזן שוא עשה טעויות בתקופתו והקומבינות והיחס לתושבי העיר המזלזל .וזאת ראיתי עם דמעות בעניים כאשר היה צריך יאיר חזן לצאת מבנין הערייה עם התוצאות שאבי הוא ראש הבא כך שהציבור צעק וקילל וירק והתנהג ברברי לאדם שרק רצה לתרום לתושבי העיר.שמחה אני שאותו ראש עיר מדבר היום ועדין יש בליבו את אהבה לעיר רוצה עדין לתרום לתושבי המקום.עלה והצלח מקווה שלמדת המון מהחיים מאמינה אני שאתה יכול וחייב לתרום לאופקים יחד עם ראש העיר שיצא אבי אסרף לאחד כוחות לחזור לילדות שלכם ולהפריח את העיר אופקים כמו שאתה יודע חבל אתה אדם ראוי להנהיג את אופקים

  26/11/2009
  • ליאיר חזן

   מר חזן היקר. אל תסתתר מאחורינו התושבים כאילו "אנחנו" אשמים. אתם הפוליטיקאים אשמים קח אחריות אישית.

   26/11/2009
   • יוני

    כבר מתחילים אוכלי הנבלות. צביקה גרינגולד לא סיים את עבודתו. מה הקשר של הכתבה הזאת עכשיו???!?!

    26/11/2009
    • יניר

     תעשו לי טובה. מה יאיר עכשיו מתחיל לבלבל את המוח? יש ראש עיר אחד והוא צביקה גרינגולד שעושה המון למען העיר.

     26/11/2009
     • איציק.ע

      יאיר כתבה יפה... מה חדש במה שנכתב או שרצית להגיד? את זה מכירים כבר הרבה שנים. מה עשו כולם ? נאדה. אז לראש העיר הבא שזה לא אף אחד משהיה עד עכשיו נאחל לו בהצלחה ונשמח שהוא יישם את מה שנאמר על ידך וטובים אחרים כמוך. מה שאני אומר קל לדבר אבל קשה לבצע. בהצלחה לבאים בתור.

      26/11/2009
      • קוקי

       שלום לך אדוני "לשעבר", המפלצת שאתה יצרתה במרתפים שלך קמה עליך. אם בוחרים ראש עיר לא מתאים, יש לשאול אותך מדוע "הלא מתאים" הזה שימש אצלך בתפקידים בכירים, ומדוע היה טוב כול עוד אתה היית מעל... אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו היום אזובי הקיר?

       26/11/2009
       • לא להאמין

        בין השנים 89-83 ו-98 - 2003 כיהן חזן כראש עיר, כלומר, 10 שנים. ומה הוא עשה לטובת העיר בתקופה זו? אינני זוכר, למעט "מעשה" אחד חשוב: מיד עם הבחרו לתפקיד, ב-89, החליף חזן את שטחי משרדו, שהיו בצבע אדום, לשטיחים בצבע כחול. ומה רע בזה? שום דבר, למעט שתי עובדות קטנות. אחת - עלות השטיחים החדשים הייתה, במושגים של אז, 25,000 ש"ח. שתיים - רק חודש קודם לכן הוחלפו שטיחים אלה, ע"י קודמו ממפלגת העבודה. אז יאיר, או שמא יהיר, אל תכשכש ואל תקשקש יותר מידי.

        26/11/2009
        • מרקו

         לפוליטיקאים אין בושה בגלל שלתושבים אין שכל...

         26/11/2009
         • בן

          יש לומר אם בארזים נפלה שלכת... אתה מבין ?? זאת אומרת שאם בארזים המכובדים והדשנים נפלה שלכת, משמע, הם במצב לא נוח, מה יגידו אזובי הקיר שמצבם מלחתכילה הי בכי רע. אתה מבין את המטאפורה ? תשמע.. יש באופקים ספרייה נהדרת. גש אליה,תגיד ש 9' מהטוקבק של פורטל העיר שלח אותך. הם כבר יארגנו אותך.

          27/11/2009
          • לבן

           בן - מגיב מספר 9 , אני הייתי בספרייה וסיפרתי להם עליך. הם אמרו שאתה טמבל, שלא מגיע לקורא ספרים ושאתה שכותב טוקבקים בשגיאות כתיב......מלכתחילה....

           27/11/2009
           • אוי לבושה

            שלום בן יקר, אם רצית לתקן משהו מתוך כוונה טובה, טוב תעשה אם תבדוק את עצמך בטרם תיתן ביקורת על אחרים. וראה איזה פלא, באת לקלל יצאת מקולל..., עשית קולות של ארז, אבל יצאת אזוב. המלצה: חפש במילון או בגוגל את המשפט...יום אחד גם אתה תתעורר...

            27/11/2009
            • יואב

             סוף סוף קצת אקשן בפורטל !!! אני צחקתי לעצמי כמה דקות טובות אחרי ההמלצה של 9 לבקר בספרייה. זה היה גדול. גם אני הייתי בטוח שזא לא שלהבת. גם אקשן וגם לומדים פה ניבים וביטויים...

             28/11/2009
             • עירית

              מעבר לכול השטויות שנכתבות פה, אני חושבת שאנחנו צריכים באופקים את יאיר חזן. האיש משכיל,מצליח, מקושר ועם יכולות ניהול מוכחות - גם של אופקים וכיום של נמל אילת. אז מה אנו צריכים יותר מזה? למה כל ההשמצות והדם הרע ששופכים פה? אני בטוחה שאף לא אחד מהמשמיצים יודע להתנסח יפה בכתב כמו יאיר חזן. גם זה מראה משהו על האיש.

              28/11/2009
              • דניאלה

               במקור זהו הספד שספד אדם ובו נאמר "אם בארזים נפלה שלהבת אז מה יאמרו אזובי הקיר.כנס לתלמןד בבלי (מועד קטן ג כה)והכוונה היא משל אם הארזים בלבנון שכל כך ירוקים עלו באש אז אזובי הקיר.....ואין צורך בסיפריה זה מופיע בגוגל.

               28/11/2009
               • ראובן

                אתם הרסתם את העיר הזאת נכשלתם בגדול צריך משהו חדש לעיר שלא דואג רק למקורבים אלא לכלל האוכלוסיה אתם פסה תפנו דרך מושחתים שכמותכם.

                28/11/2009
                • הנביא יחזקאל

                 מזל, מזל שיש את כנס שדרות. אחרת איך בדיוק הינו ,ויחד איתנו מר יאיר חזן נחשפים לנתונים הקשים על עירנו אופקים ?על נתוני האבטלה הקשים? על ניתוני ההכנסה הנמוכים? ועל נתוני הזכאות לתעודת בגרות הנמוכים? באמת, איך? טוב שיש מי שמעיר אותנו לפעמים למציאות הקשה השוררת בעיר.הגיע הזמן שנתעורר, נשים את העובדות על שולחן הנתוחים ,ונתחיל להתמודד מולם בצורה אמיתית .רק כך וביחד עם אמונה אמתית שאפשר לגרום למהפך אמיתי נצליח במשימה שלדעתי היא גם ישימה. אז קדימה לדרך .., .ובהצלחה לכולנו.

                 29/11/2009
                 • מעניין מאוד

                  יאיר חזן היה ראש עיר אבי אסרף היה ראש עיר רוני בן חמו היה......לא היה ראש עיר !! לך תלמד הסטוריה של העיר ואח"כ תפתח את הפה שלך על אחרים !!

                  29/11/2009
                  • מיכה הרמן .

                   אני חייב להוסיף את תגובתי לדברים שכתב כאן מר חזן . ובכן , מר חזן טוען שהתושבים אשמים במצב שנוצר . הכיצד ? לטענתו , גם אם אינה ברורה דיה , התושבים בחרו מנהיגות לא ראויה . מר חזן , מהי מנהיגות ראויה ? מיהו המנהיג הראוי ? האם אינך חושב שיש לתושבי אופקים היקרים מספיק שיקול דעת ? התושבים בחרו ועלינו לכבד את בחירתם לטוב ולרע , זוהי תמצית הדמוקרטיה . אינני בטוח שאתה מכיר את המושג , שאחרת לא היית פועל יחד עם חברי מועצת העיר המודחים , להדיח ראש עירייה מכהן ולמנות תחתיו את הוועדה הקרואה . בכל מקרה , לך יד ורגל במצב שנוצר ואתה יודע זאת היטב ! להבא , אל תזלזל באינטיליגנציה של תושבי עירנו .

                   29/11/2009
                   • דוד ג'רבי

                    בזמנו כאשר אבי אסרף,זכה בבחירות,היה צפוי שאת הקדנציה הוא לא יסיים.למחרת התראיינתי ברדיו דרום ואמרתי אז:שיאיר חזן לא הפסיד את המערכה אלא תושבי אופקים,שבחלקם הגדול היו חבורת אנטרסטית. מה שעניין אותם מה הם מקבלים.אופקים לצערי הדרדרה.יאיר חזן הוא אופציה למען העיר להציל את מה שנשאר.

                    29/11/2009
                    • מאור

                     לכשתלמד לכתוב ללא שגיאות כתיב בעיתון, אזי תוכל לכנות את עצמך עיתונאי. די ברורה לי אהבתך הרבה לאדון חזן, אבל די ברור לי גם שחבל לשניכם על הזמן היקר.

                     30/11/2009
                     • עבד איתו

                      בקדנציה השניה שלו למד מר חזן עריכת דין על חשבון אופקים. נסע פעמיים בשבוע להרצליה יחד עם ה"מנכלית" שלו ועשו יחד תואר במכללה האקדמית בהרצליה,על חשבון אופקים. גם הנסיעות והאשל ,היו כמובן על חשבון אופקים. למה לא? אין גבול לעזות המצח. בחיים שלי לא שמעתי על ראש עיר שיש לו זמן לנסוע פעמיים או שלושה בשבוע ליום שלם לצרכי לימודיו הפרטיים ולהעדר גם בכל סמסטר בחודש הבחינות ,לחודש שלם,פעמיים בשנה. איך ראש עיטר יכול ללמוד כשיש לו על הראש את אופקים על כל בעניותיה? רק אחד עם לב של אבן ואטימות אין קץ,שאופקים כלל לא מעניינת אותו ינהג כך. שלא לדבר על התנהגות והתנהלות אישית מגעילה כאדם. ב-10 שנות כהונתו כראש עיר, הסיג מר חזן את אופקים לאחור ,חלב עד תום כל מה שיכל וקידם רק את האינטרסים האישיים שלו ושל מקורביו. העובדות מדברות בעד עצמן. אופקים שהיתה פעם פנינת ערי הפיתוח בדרום,משתרכת היום הרחק מאחור שרועה על הקנטים. בשביל לקבל קנה מידה על מיהו ראש עיר טוב ,יש לראות מה קרה בנתיבות מאז שנבחר יחיאל זוהר ומה קרה באופקים מאז נבחר מר חזן. איפה נתיבות היום ואיפה אופקים...אגב גם יחיאל זוהר וגם חזן נבחרו לקדנציה הראשונה שלהם בדיוק באותו הזמן לפני 20 שנה... אכן תושבי אופקים הולכו שולל ע"י מטיבי דיבור וממעיטי מעש וכשיש רק דיבורים ואין מעשים,מגיעים לאן שאופקים הגיעה. אני לא אתפלא אם האדון הזה ייבחר שוב...מה הבעיה להסתובב בבתים חצי שנה לפני הבחירות ולהבטיח לכל ראש משפחה שאם ידאג לעזור לבחירתו של מר חזן,מר חזן ייתן לו להיות מנהל מחלקה...חה..חה...חה...ובא הגואל לתושבינו היקרים באופקים...ואופקים. לאופקים לצערי כבר אין שום סיכוי לאיזה שהוא אופק. רק נס יוכל לעזור בוודאי שלא קוסמים ונוכלים למיניהם של כוחם בדיבורים וזה בזמן שפירות מעשיהם הביאו את אופקים אל עברי פי הפחת.

                      01/12/2009
                      • הנהג של ראש העיר הבא

                       מי אחראי לכשל בחינוך מי בנה עיריה ומנגנון מסואב בעייתי מי הכניס טריגות תככים קומבינות ,שנאות ,יצרים מאיפה נחתת אדון יהיר ,הכויות עלינו ,הן לא מהשמש/מהים טול קורה מבין עינייך

                       07/12/2009
                       • אבי תורג'מן

                        עזבו הכל בצד, יאיר חזן היה ראש העיר הכי מוצלח מאז שאופקים נוסדה, כל המלעיזים לא טוענים ליכולותיו הם טוענים לאופיו? מי רוצה להתחתן איתו? אנחנו רוצים ראש עיר עם יכולות הנהגה מוכחות ולא אחד שמשדר נחמדות. אופקים צריכה וזקוקה ליאיר חזן, כל אחד שישב עם מצפונו לבד עם עצמו וישאיר את כל האינטרסים האישיים בצד יגיע למסקנה אחת ויחידה לאיש הזה אנו זקוקים, בל נשכח את אבי אסרף שהיה ראש עיר שעשה טעויות של טירון, אבי אסרף הוא בעל יכולות מדהימות בתחום ההנדסה ושיפור פני העיר זהו שילוב מנצח זו לא בושה לאגם כוחות ויכולות ראו את ביבי וברק שניהם היו ראשי מדינה וכיום הם שילוב מנצח, אנחנו זקוקים בעיר לזוג כזה ועדיין לא מאוחר, בקרוב נתעורר מהחלום הרע של שלישיית חלם גרינגולד בן חמו וכהן לכל עונש יש סוף טוב, אל דאגה הם ילכו לבד , צו השעה!!! לכל מי שיש סיג ושיח עם יאיר חזן ואבי אסרף זה הזמן לפעול לסגירת פערים והחזרת השילטון לידיים טובות, אמינות ומקצועיות.

                        07/12/2009
                        • מזל

                         מר יהיר חזן! תושבי אופקים אינם מטומתמים. אנו זוכרים היטב קדנציה ועוד קדנציה שלך. בתקופה שממשלת ישראל העניקה מענקים גדולים לעירות הפיתח בכלל ולאופקים בפרט, במקום להשקיע בצורה נבונה ושקולה נהגת בצורה בזבזנית וביהירות שאין לה אח ורע במינויים הפוליטיים שלך הכושלים ובבניית לשכה מפוארת ובנסיעות ללמודים שלך במקום להשקיע בחינוך, רווחה ותרבות למרות הכספים והמענקים שהוזרמו לעיריית אופקים. לא נראו שום תוצאות מזהירות בחינוך ורווחה ורבות ושיפור פני העיר. ההפך הוא הנכון. בתום כהונתך השארת איי חורבות בקופת העירייה. נמאס לנו מהתנהגותך הלא אחראית. כנראה שעבודתך מחוץ לאופקים טובה יותר. בבקשה תניח לנו! שלא תחשוב להתמודד שוב פעם לראשות העיר! תתעסק עם הבחורות שלך במשרדך בב"ש! ותתן הנחיות לגב' מירי ווקנין בטלפון .בביקורים יומ יומיים לך בעירייה ובלשכת המנכלית - תתנג בהתאם. אנו רואים את הכל.........

                         08/12/2009
                         • תושבת אופקים

                          יאיר! לא חשוב לי איך ומה תעשה! אתה גדול בהכול! חולה עליך! דבר אח'ד שחלמתי עליו יום ולילה במשך חמשת השנים האחרונות - הנשיקה שלך!

                          08/12/2009
                          • אבי

                           יאיר הוא מסוג המנהיגים עם פוטנציאל שאינו ממומש. זאת עקב התעסקותו בטפל ולא בעיקר, וחבל ., לגבי אבי אסרף הס מלהזכיר , כישלון מוחלט.. ..נקודה!

                           09/12/2009
                           • שמעון ב. ק.

                            כשיהיו בחירות ברור לכולם שרק יאיר חזן יוכל לקדם את אופקים

                            10/12/2009
                            • יאיר חזן

                             למיכה היקר. אני קצת מתפלא על התגובה שלך כיוון שיש לי הערכה מסויימת ליכולת הלוגית שלך אם כי לא ליכולתך הפוליטית . ממתי אתה סבור שלבקר זה אקט לא דמוקרטי.? האם הדמוקרטיה בעיניך היא "זה ראה וקדש" ?האם הדמוקרטיה בעיניך פירושה שאין לציבור זכות להביע את אכזבתו מהמצב? האם אין לנו זכות להכות על חטא ולהרהר במה שעשינו או שלא עשינו בבחירות? ובכן ידידי היקר, אני בסך הכל הבאתי את רשמיי מכנס שדרות ומהנתונים הקשים ששמעתי שם על אופקים. כל אחד יעשה את חשבון הנפש שלו ויקבל את החלטותיו. זוהיא תמצית הדמוקרטיה וחופש הביטוי. והזעקה שלך על כל דבר שיוצא ממני בוודאי שאינה תמימה ונקייה מאינטרסים פוליטיים. קרבתך לאותו ראש עיר "מוצלח" ידועה לכל וגם סלידתך מכל מה שקשור אליי אינה מן הנסתרות. אז אל תנסה להתייפיף עם אמירות לכאורה נקיות מכל שיקול זר. במקום להגיב כל הזמן על דברים שאחרים כותבים. לא היה מזיק אם היית פעם מביע דעה עצמאית משל עצמך. אני הייתי שמח להגיב לעניין ולא לירות כדורי סרק שכל מטרתם היא ריב ומדון. הגיע הזמן שתתבגר ידידי היקר ותפסיק לראות את העולם רק מהחור של הגרוש. שלך יאיר חזן

                             14/12/2009
                             • ריקי

                              תושבי אופקים אולי לא מטומטמים אבל את בטח כן, תלמדי לכתוב ללא שגיאות אח"כ תגיבי.

                              21/09/2010
עוד באותו נושא
מעל 50 אחוזי הרשמה לגנים וכיתות א' ביומיים
כחלק משיפור התהליכים במחלקה לרישום, בחלק מגני הילדים המוגדרים רב גילאים בוצע שיבוץ אוטומטי לילדים הרשומים בגן בשנה הנוכחית;  ... לכתבה המלאה

על קו אופקים – בני ברק: תינוק חולה בחצבת
משרד הבריאות קורא לנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות, אנא פנו ללשכת הבריאות הקרובה אליכם לבירור הצורך בקבלת חיסון ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך
הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה אתמול (ג', 1.12.15) ביקור בבית ספר באופקים, בו פועל מיזם המחשבים החינוכי. הביקור, ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגטלי בחינוך
מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך הנהלת "סיסמה לכל תלמיד" ביקרה באופקים הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה ... לכתבה המלאה

גוגל אנליטיקס
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1... לכתבה המלאה

המרות מפייסבוק
(function() { var _fbq = window._fbq || (window._fbq = []); if (!_fbq.loaded) { var fbds = document.createElement('script... לכתבה המלאה

יוזמת נח - ממרכז הארץ לאופקים
הנגב מתעורר ואיתו יוזמות רבות, אחת מהן מעניינת מאוד מבקשת להתיישב כאן באופקים. האם היוזמה תצליח לעבור את מחסומי הבירוקרטיה? האם הא... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
באופקים בוחרים
הליכוד - בנימין נתניהו העבודה - אבי גבאי כחול לבן - בני גנץ כולנו - משה כחלון רע''ם- בל''ד - מנסור עבאס ש"ס - אריה דרעי יהדות התורה - יעקב ליצמן מרצ - תמר זנדברג ישראל ביתנו - אביגדור ליברמן איחוד מפלגות הימין- רפי פרץ חד''ש תע''ל - איימן עודה הימין החדש - נפתלי בנט גשר - אורלי לוי אבקסיס לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות