ארכיון

אות הקהילה לרב מרדכי חורי

הרב מרדכי חורי, פעיל קהילה כבר למעלה מ 20 שנה, בעיקר בהלוויות, אזכרות וענייני קדושה. רק השבוע הוא ביקר בלמעלה מ 20 סוכות בבתי כנסת, רץ נותן שיעור, אומר שלום, לומד ומבקש להיות איש שלום מאחד.

מאת: יצחק קריספל - אופקים פורטל העיר (10.10.09)

הרב מרדכי חורי נולד לתוך פעילות ציבורית, כבר 8 דורות שמשפחות חורי לדורותיהן עסקו בכול מה שקשור לחברת קדישא. בני המשפחה היו לאורך השנים עסוקים עם הציבור בשעותיהם האחרונות: עזרה למשפחות  שיקירהן על ערס דווי, סידורי קבורה, הלוויות, אזכרות וכו.

הוריו עלו מתוניס למושב בית הגדי, עקב בעיות קליטה הם עברו למעברה בצמח משם למעברה בישוב יבנאל. משפחתו המורחבת התפזרה בכול ההתנחלויות ברחבי הארץ, מרדכי הוא בן שני למשפחה בת 9 אחים ואחיות שהגיע לאופקים עם משפחתו הצעירה בשנת 82 , על תקן של איש חינוך מרשת החינוך של ש"ס.
בשנת 85 הוא חבר לפעיל קהילה נוסף בשם הרב משה גפני, הוא נבחר להיות סגן ראש מועצה דתית (בתואר), שם פעל בתפקידים של חברת קדישא, ובפעילויות שיגרה של המועצה הדתית. במקביל החל להיכנס לתפקידים קהילתיים בהתנדבות מלאה.
מזה עשרים שנה שהוא עוסק בפעילויות קהילתיות. הוא מבקר קבוע בכול הלוויה בעיר, הוא מרבה להגיע לשבעה לכול משפחה ולעיתים גם נותן ברכות, הרצאות ושירותים שונים. היומן שלו מלא מאירועים של שבעה, שלושים ואזכרות שנה. כדי לאזן את התמונה מספר מרדכי הוא מרבה ללכת לבית יולדות, לשמחות ובריתות.
כבר שבע שנים שהוא מוציא בין ציבור בתי הכנסת עלון שבועי בשם "אוצר החיים" היוצא ב 1000 עותקים. העלון עוסק בדיני תורה, פרשת השבוע, מאמרים של חב"ד, הלכות בענייני דיומא, מדרשים והנצחת אישים. כמו כן משמש העלון לוח מודעות קהילתי לשמחות הלוויות וכו.
הרב מרדכי חורי מעורה בכול חיי החברה בעיר, הוא משוחח עם חילוניים רבים ומעורב בהלוך הרוח בעיר, ערב הראיון ביקר הרב חורי בכ 20 בתי כנסת!!! בליל הושענה רבה. בתי הכנסת בעיר רחשו פעילות תורה עד אור הבוקר ובשבילו זה סיבה למסיבה. בחלקם נתן שיעור דרשה, או ישב לקרוא איתם ולאות שיתוף בסדר הלימוד.

על כול פעילותו הקהילתית הוא נמצא הרב מרדכי חורי ראוי לקבל את 'אות הקהילה' של אופקים. הציבור מקומי מאוחד סביב בחירתו של הרב חורי ותמים דעים כי פעילותו המבורכת תורמת רבות לאיחוד הציבור, ועזרה חשובה לתושבים.

"אות הקהילה" מחליף את שנקרא קודם "אנשי החודש". האות מוענק מטעם העמותה הקהילתית "אחוזת נגב" בשיתוף "פורטל העיר אופקים" ובהמלצת אנשי ציבור נוספים.

 אנשי קהילה קודמים משנת 2008 - 2009 לחץ כאן

שיתוף

תגובות

 • פשוט עם

  אין איש שלו מכיר את הרב חורי שהוא איש חסד ואמת באמת מגיע לו כל לחיי

  11/10/2009
  • שמעון בן קימון

   הבחירה שלכם היא במקומה. מדובר באדם משכמו ומעלה. אשר ראוי לכל המחמאות והברכות, על עבודת חסד יום יומית למען משפחות רבות באופקים.כמו כן ,ראוי שאדם כמו הרב חורי יזכה להערכה הראויה, כיאה למעמדו ותרומתו הגדולה לחברה ולקהילה באופקים.

   11/10/2009
   • אבי

    יש לציין שהרב חורי מבצע את פעילותו בהתנדבות ומכל הלב ומעולם לא מסרב לפניה לעזרא או תמיכה ועל כך יישר כח.

    11/10/2009
    • סמי

     הרב הנכבד נכנס לנישות ופינות שרבים בורחים מהם, תמיד הוא היה שם בשבילי בבית העלמין בכול הלוויה ובכול אשכבא ועל כך כל הערכתי אלייו

     11/10/2009
     • מירב בן נעים

      יישר כח על הבחירה המצויינת!! הרב חורי ראוי לכך ,על כל פועלו,מעשיו וחסדיו- יבורך מפי עליון. יהי רצון שימשיך כך וישמש דוגמא לעשייה ציבורית לכלל העם- ללא הבדלי דת.

      11/10/2009
      • כוכי ישראלי

       כבוד והערכה לרב חורי, מגיע לו את הוקרת הקהילה.

       11/10/2009
       • זניט

        כל הכבוד על הבחירה האיש הנכון במקום הנכן בהצלחה הרב חורי

        11/10/2009
        • דראי משה [צ'יקו]

         הרב מרדכי חורי ידידי ורעי היקר! "איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא..." זהו השיר המפורסם של המלחין שלמה ארצי על יחידי סגולה מעטים,שמשאירים חותמם ורישומם העז על החברה והסביבה בה הם חיים בפרט,ולימים מקור לחיקוי למי שזכו לחיות בקרבתם של מנהיגים "מורמים מעם" שקורצו מחומר מיוחד ... ובמה דברים אמורים: ברוח הימים הללו ולהווה ידוע לכם מכובדיי כי זכות הקיום של כל חברה מותנית ביכולת האמיד והמנהיג לתת, להעניק ולוותר. רק כך תזרח השמש, ירד מטר ותצמיח האדמה. ומשאינם מסוגלים לכך, איבדו את זכות הקיום בעיני האלוקים, וכל קיום העולם נובע מרחמיו על כל מעשיו.ועל זה נאמר: "עולם חסד, יבנה" (תהילים פ"ט, ג'), אם יכולה החברה והאדם לתמוך בחלש,לעשות חסד להיטיב ולוותר משלו, אזי יבנה! רק אז הוא יכול להתרומם ולבנות את עולמו הפרטי, המקומי, הלאומי, והעולמי,והרב מרדכי חורי הגדיל לעשות חסד עם כל הבריות ביום ובלילה ובכל נושא...ועל כך כבר אמרו חכמים כי העוסק בצרכי ציבור יבורך מפי עליון! בברכה. דראי משה [צי'קו]

         11/10/2009
         • איציק עמר

          האדם שמגיעה לו כל אות הוקרה זה הרב חורי.אדם משכמו ומעלה,נותן מעצמו,מקדיש שעות בסיוע משפחות אבלות או כאלו שצריכים סיוע באזכרות וכו'.יישר כוח על הבחירה.

          12/10/2009
          • אלון

           רוצה אני לומר כי פועל ידיו של איש זה נדיר בימינו ויש ללמוד רבות מהעשיה היומיומית והאינטנסיבית שנעשית למען כולנו בהחלט!! תודה שיש כזה איש איתנו ולמעננו ישר כח !!!!

           12/10/2009
           • אבי

            אדם ראוי !! חבל רק שההנהגה המקומית לא ידעה להעריך את כישוריו. אבל, ידעה להתנכל לו משיקולים פוליטים צרים. חבל!

            12/10/2009
            • טלי תפילין- בריח

             לרב חורי , ברכות מאליפות לרגל קבלתך את "אות הקהילה", אופייך הצנוע והעניו,מסירותך,אמונתך,יחסך החם והאוהד הינם המתנות בו זיכה אותך בורא עולם וגדולתך היא שאתה עושה בהם שימוש בכל ימות השנה,בצער,בשמחה,והעיקר בלב מלא ושלם.בהוקרה ממשפחת תפילין

             13/10/2009
             • וקנין

              14/10/2009
              • נחושתן בני

               זכות גדולה נופלת לידי עת עליי לרשום מילים בזכות פועלו רב המעשים ,של האדם היקר רב החסד והפעלים איש אשכולות,הרב מורדכי חורי שליט"א. מאמין אני שכל אשר אכתוב, לא יוכלו לתאר ולו במעט את גודל פעילותו ההיתנדבותית של ידידי ורעי . ישנם אנשים שפעילותם נעשית רובה ככולה בסתר, וכזה הוא הרב חורי מעטים יודעים את אותם השעות הקטנות של הלילה עת מגיע הוא לכל משפחה שמבקשת סיוע,כאחד שמשתדל לסייע ולו במעט,ניתקלתי לא פעם בפניות מאותו "מלאך"ידידי הרב חורי,עת מבקש הוא שאסייע בידו לעזור לעוד משפחה,והכל לשם שמים. כמה קשה למצוא היום אנשים שמחפשים את אותה פעילות למען הקהילה,ולא למען אינטרס כזה או אחר,וכזה הוא הרב חורי. בטוח אני שלו היה "אות" שיכול לתאר את פועלו,הריי שהתואר הנ"ל בהחלט מתאים לאותו אדם עניו הנחבא אל הכלים. מי ייתן וכל פעילותו למען הציבור הרחב,יעמוד לימינו ,בברכות של רפואה שלימה ,לו ולכל משפחתו. ויהי רצון שבורא עולם ירעיף עליו את הכל הטוב שבעולם. מאת ידידך נחושתן בני

               14/10/2009
               • ישראל

                אין עליו על הרב חורי. הוא פשוט מלאך!!! אין בין אדם בעיר אם זה זקן, נער, ילד, וכ"ו... שהוא לא שואל בשלומו ואכפת לו באמת!!!! מחפש כמה שיותר לעזור ולסייע ומכל הלב. שנזכה שיהי איתנו לאורך ימים ושנים ושיהיה לנו בריא וחזק.

                15/10/2009
                • חפראווי

                 תאמינו לי הבן אדם הזה הו משהו שכמעט כבר לא קיים בעולם המושחת שלנו, כל אחד דואג לעצמו ורק לעצמו. בפרט ה"נבערים".. והנה בא בן אדם שבא ובדיוק ההיפך, רוצה לדאוג ובאמת לדאוג לכווווולם רק לא לעצמו!!! תראו אותו בימים החמים או לחילופין בימים הגשומים בבית העלמין אפי" מנקה קברים מתוך אכפתיות אמיתית. אחחחח... בבחירות הקרובות כולנו נחזיר לו ובענק!!!!!! אוהבים אותך הרב חורי......

                 15/10/2009
                 • עופר

                  לדעתי כל ההתנהלות שלו היא טקטית וצבועה. לא סתם אני כותב את זה , יש לי על מה להסתמך, אבל אם יש אנשים שרוו ממנו נחת ורואים צדיק מולם.. מי אני שאהרוס להם. שבת שלום.

                  16/10/2009
                  • שרית כהן

                   אני ביתו של הרב חורי ואני רוצה להגיד לאבא היקר כל כך! יש אנשים שקונים שטחים ואדמות בארץ יש שקונים בחו"ל קונים בניינים , קניונים שכונות .. אבל אבא היקר אתה קונה שטחים בשמיים .. שטחים גדולים עם בניני פאר מפוארים ... הלוואי שנצליח להגיע רק לקרסוליך.. להקרבה ולמסירות שלך ללא גבולות לציבור . לחסד של אמת שאתה עושה ללא בקשת תמורה כי אני יודעת כמה קשה לצאת כל יום כשחם או קר וכולם בבתים במזגנים.. לצאת להלוויה או לדרשה או לבית אבלים בלי לחוס על בריאותך.. יישר כוח מחזיקים לך אצבעות אתה צדיק אמיתי ולעופר יש לי רק מילה אחת ! תתבייש לך קנאי ! כי אתה לא עשית למען תושבי אופקים אחוז אחד ממה שאבא היקר עושה ופועל

                   18/10/2009
                   • איתי פרץ

                    עופר, אם דבריך נכונים, אשמח לפרסמם במקומון "קול העיר". לי יש הרגשה שזהו אינו שמך כלל ושלא תגיע ומכאן שאתה צבוע בעצמך.

                    19/10/2009
                    • דראי משה [צ'יקו]

                     האמת והיושר הם המסד והתשתית לקיום עולם. אין קיום לחברה שבה האמת והיושר הופכים להיות נחלת ה"פריירים" וה"יורמים". מהר מאד היא תגיע לכלל כאוס וחדלון. כשם שעולם החומר כולו בנוי על דיוק והתאמה מלאים, כל חלק עושה עבודתו בזמן ובמידה. כל צמח, עלה ופרי גדלים "באמת" שלהם. מובן מאליו כי האדם שהוא בראש הפירמידה בנוי לנהוג כך. ואלה גם אלה היו מנת חלקה של העיר אופקים בשל "אנשי סתרים" כגון עופר שפוחדים להזדהות בשמם האמיתי ביודעם שלשקר אין רגליים... שכן אנשי אמת היו וישנם כגון הרב חורי מרדכי הצדיק, ואף אם לא רבים היו, ראו בהם כולם את הפסגה אליה יש לשאוף.ואנו כתושבי אופקים נמשיך לשאוף עד אשר תשיג ידינו לנקות את האורוות...מאנשים כדוגמת "עופר" שמפזרים שנאת חינם...בכל כוחם...,לתושבי אופקים, אפשר שבמציאות הקיימת נראים הדברים יומרניים, אך חובה עלינו לדעת למה לשאוף ולראות בכך אתגר אישי חברתי וקיומי.חובה עלינו כתושבי המקום לשתף אתכם הקוראים בידוע לנו... שכן טיבם של מעשים פסולים בקרב נושאי שמות בדויים [פחדנים] שהם נעשים במחשכים, ברם ובכל הכבוד הראוי העובדות, הראיות והעדויות שהובאו לפניכם בכל הקשור להתנהלותו של איש החסד הרב חורי מדברת בעד עצמה שכן דומני כי הכל יסכימו והסכימו זה מכבר שלא כל הרעדת מיתרי קולו וקרקורים הבוקעים מחדרי בטנו של מר "עופר" זכאים לחסות תחת כנפי חופש הביטוי ובחסות כנפי "האמת"

                     19/10/2009
                     • משה

                      עופר אני יזם צעיר בעל עסק שברחתי מאופקים בגלל אנשים כמוך! יש תחושה בעיר הזו של קנאה ושנאה הרבה יותר מבערים אחרות . עם כל הכבוד לאהבה שלי לעיר ולאנשים המיוחדים כמו הרב ולזכרונות הילדות שלי ברחתי בגללך ובגלל שכמותך ואתה מעלה בי גועל כי אתה לא מסוגל לראות שמפרגנים ואוהבים מישהו אחר . כדאי שכולם יפנימו שרק ע"י אהבה ונתינה נבנה עולמות ויבוא שלום על ישראל כי הקנאה התאוה והכבוד מוציאים את האדם מן העולם ואתה הדוגמא הממחישה את הרוע שיש בקנאה וברצון לכבוד והרב חורי היקר אנחנו אוהבים אותך ומאחלים שנפגוש אותך רק בשמחות ובימים טובים

                      19/10/2009
                      • משה

                       להנהלת האתר כל הכבוד לכם שאתם מביאים לנו לנשום את ניחוחות אופקים הטובה והמוכרת אני נהנה לגלוש על בסיס קבוע ולהזכר באופקים שלי ואולי בזכות האתר והיוזמות שלכם נחזור פעם למגורי קבע בעיר

                       19/10/2009
                       • חפראוי ב

                        למשה הקנאי היית רוצה לקבל את האות אבל תמשיך לחלום כי לחורי זה מגיע

                        22/10/2009
                        • אסתי אחת, שכנתכם ממסלול

                         מברכת את הרב חורי על הוקרת הרבים כלפיו, ועם זאת, מעירה בעניין מחלוקת לשם שמיים, הנטושה בינינו - צפיתי אמש בסרט התיעודי 'אז'י איימה' (בואי אמא), ונמצאתי למדה מזכרונותיהן ועדותיהן של נשים חסודות שעלו מזמן ממרוקו - חובשות שביס ויראות שמיים - שבבתיה"ס היהודיים במרוקו, למדו יחד, בנים ובנות, בכיתות מעורבות. אם כך, הטענה המאולצת המושמעת בהקשר לנוהגי בית העלמין ועוד אירועים ומקומות ציבוריים, לפיה כביכול, כך (הפרדה בוטה ומשפילה בין גברים ונשים) ראינו בבית אבא, בילדותנו, אין לה על מה שתסמוך!

                         25/10/2009
                         • אורן זכות

                          25/10/2009
                          • דוד פרץ

                           הרב חורי יש לו ידים זהב כל מה שהוא נוגע יש ברכה אז נו מתי הבחירות אנחנו רוצים אותו סגן ראש העיר

                           06/06/2010
                           • אהרן זכריה

                            הרב חורי הינו אחד האישים היחידים והמיוחדים אשר תרומתו הציבורית ניכרת לעין כל,בכל תחום ןעניין,כך שבהחלט ראוי הוא לתודה,הוקרה והערכה,ויותר מכך לתגמול משכורתי ראוי. נ.ב.כהצעת יעול ,אני מציע למועצה הדתית לרכוש לו במתנה,מגפון אישי ולא לגרום לו צער ווקלי בשעת נשיאת נאום ,תפילה ןדברי תורה.

                            27/08/2010
                            • עמית מורי

                             צדיקקקקקקקקקקקקקק הבנדם הזה למי הוא לא עזר לעיר שלמהההההההההה

                             09/04/2011
                             • יהי זיכרו ברוך.

                              10/04/2011
                              • סמדר דהן

                               11/04/2011
                               • תושבת אופקים

                                הרב חורי האהוב והיקר מתגעגעים אליך נואשות... כמה שרוח החיים חסרה בעיר הזאת . יהי זכרך ברוך

                                14/09/2011
עוד באותו נושא
המשטרה חוקרת את מותה של הילדה שנחנקה ממרשמלו
במסגרת החקירה נגבו עדויות מהמטפלים במוסד בדרום | הילדה, בעלת צרכים מיוחדים, שנחנקה למוות בעת אכילת הממתק, הובאה היום למנוחות ... לכתבה המלאה

מעל 50 אחוזי הרשמה לגנים וכיתות א' ביומיים
כחלק משיפור התהליכים במחלקה לרישום, בחלק מגני הילדים המוגדרים רב גילאים בוצע שיבוץ אוטומטי לילדים הרשומים בגן בשנה הנוכחית;  ... לכתבה המלאה

על קו אופקים – בני ברק: תינוק חולה בחצבת
משרד הבריאות קורא לנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות, אנא פנו ללשכת הבריאות הקרובה אליכם לבירור הצורך בקבלת חיסון ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך
הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה אתמול (ג', 1.12.15) ביקור בבית ספר באופקים, בו פועל מיזם המחשבים החינוכי. הביקור, ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגטלי בחינוך
מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך הנהלת "סיסמה לכל תלמיד" ביקרה באופקים הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה ... לכתבה המלאה

גוגל אנליטיקס
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1... לכתבה המלאה

המרות מפייסבוק
(function() { var _fbq = window._fbq || (window._fbq = []); if (!_fbq.loaded) { var fbds = document.createElement('script... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות