ארכיון

אות הקהילה לסעדייה גוזלן

הוא הגיע לכאן כשנוסדה העיר, כילד היה פעיל בתנועות נוער, כבוגר היה ועדיין מעורה בפוליטיקה המקומית והארצית, בצבא איבד את חבריו באסון צוללת דקר, היום הוא חבר בוועדה הקרואה בירוחם ואוטוטו הוא מסיים את הדוקטורט. סעדיה שלא הכרתם.

 פורטל העיר אופקים (6.8.09)

סעדיה גר באופקים מאז שהגיע לכאן בכיתה א', זו היתה שנתה הראשונה של העיר הצעירה, עוד שהכל היה עדיין מידבר. משפחתו החלוצית הייתה בין הראשונים בעיר ומאז הוא מכיר כאן כל אבן וכול פינת רחוב. הוא סיים את לימודיו באופקים, היה פרח טייס ואחר כך עשה את השירות הצבאי  בשייטת הצוללות בחיל הים, המחזור שלו היה סגל צוללת דקר, רוב חבריו נספו באסון הצוללת, שלושה בלבד והוא ביניהם, לא היו על הסיפון.
תחילה עסק כמנהל מחלקת החינוך בעיר, לאחר מכן שימש מנהל מתנ"ס רובין, וכיהן בתפקיד סגן ראש מועצה בשתי תקופות: הן בתקופתו של יחיאל בן טוב והן בתקופתו של מיכה הרמן, במסגרת מפלגת העבודה.
תוך כדי שירותו במגזר הציבורי החל לימודי תואר ראשון במנהל אורבאני עירוני וחינוך, את התואר השני עשה במינהל ומדיניות חינוכית, ובמקביל אלייו סיים גם תואר נוסף במינהל עסקים ברחובות. היום הוא שוקד על סיום עבודת הדוקטורט בפקולטה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון ויום בשבוע הוא מרצה בקמפוס אילת, שלוחה של אוניברסיטת בן גוריון.
בתפקידיו הפוליטיים שימש חבר וועדה קרואה במצפה רמון וכיום הוא חבר וועדה קרואה במועצת ירוחם ויו"ר הנהלת המתנ"ס בעיר, ירוחם עלתה על גל יפה הוא אומר. המתנ"ס עובד שם נון סטופ, העיר מטופחת ויפה. הצלחנו לסגור שם גירעונות רבים של שנים. אין כל סיבה שאנחנו כאן באופקים לא יכולים. כול תרומתו הציבורית, הנחישות, שעות העבודה והמסירות בהתנדבות מלאה.
כיום הוא חבר בוועדת מחקר ופיתוח מטעם משרד המדע, חבר הנהלה במכללת ספיר וחבר הנהלה במסגרת קרן סקטא רש"י, אם לא התעייפתם (אישתו מבקשת להוסיף ) שהוא גם נציג ציבור בבית הדין לעבודה. "אם אני נח אני מתעייף" הוא אומר וזה ניכר מאוד בפעילותו התזזיתית. לראיון הוא הגיע באיחור קל בשל השתתפות במשחק כדורגל של קבוצת ותיקי אופקים, המשחק הסתיים ב21:30 בערב!!!.
את רוב זמנו הוא מבלה בכתיבת הדוקטורט שעוסק בהבניית זהויות קבוצתיות באמצעות הפוליטיקה. החקר שלו מתמקד במפלגת ש"ס ומפלגות מחבר העמים. סעדיה בודק וחוקר כיצד באמצעות הפוליטיקה מגבשים זהות מפלגתית ואף זהות קבוצתית.
בכול פעילותיו היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד, ארגן קבוצות ואף הרים את ערב יום העצמאות בשנת 66 בעיר בהתנדבות מלאה.
סעדיה הוא מנהיג חברתי פעלתן. אחד הדברים שמחזיקים אותי כאן זו האוכלוסייה הטובה שיש כאן, משפחתי התומכת וחברים. לא מדובר בקבצנים או מסכנים, אלא באנשים טובים שמוכנים לעשות למען העיר, אוהבים אותה וממתינים כמוני לשינוי המיוחל.
סעדיה כותב קבוע טור קבוע בעיתונות המקומית למעלה מעשר שנים. במדורו "על הא ועל דא" מאמרים וכתבות מהוקצעות, מנוסחות היטב ורהוטות להפליא , סעדיה מעורה היטב בחיי העיר ומתוכנן של הכתבות נראה שעוד בוער בו החיידק הפוליטי.

על כול פועלו ותרומתו מאז, היום והלאה הוא ראוי להערכה ולכן הוא נמצא ראוי להבחר לאיש החודש ולקבל בסוף שנה את 'אות הקהילה' באופקים. סעדיה אופקים התברכה באנשים כמוך - גאים בך!

לדף 'אנשי השנה' קודמים ואלבומי תמונות לחץ כאן

שיתוף

תגובות

 • מצטרף לברכות

  יישר כוח על הבחירה האיש ראוי לכול קרדיט

  07/08/2009
  • יאיר חזן

   בחירה טובה סעדיה ראוי להערכה רבה על תרומתו במשך עשרות שנים לעיר אופקים ולנגב

   07/08/2009
   • SHIMON SKIRA

    Merci Saadia KOL HAKAVOD Shimon SKIRA PARIS

    07/08/2009
    • שמעון בן קימון

     מדובר בבחירה מצוינת, מדובר באדם משכמו ומעלה שתרם רבות לאופקים בכל תחומי החיים.אדם נעים הליכות שמהווה ללא ספק מודל לחיקוי. פועלו ותרומתו הם נכסי צאן ברזל בעיר שלנו מזה שנים רבות. ייש כוח.

     09/08/2009
     • אתי

      "יגעת ומצאת תאמין" שא ברכות . כל מילה חצובה באבן אני מכירה אותך מגיל צעיר מאוד וכל הדברים שנאמרו כאן נונים הם!

      09/08/2009
      • חבר/תושב

       בגלל אנשים כמוהו כיף לגור באופקים! ד"ש לשמעון סקירה מפריז(מזכיר הפועל לשעבר)

       09/08/2009
       • כוכי ישראלי

        גם אם לא הייתה נכתבת כתבה מקסימה זו,תמיד ידעתי שזה סעדיה הוא האיש שלו מגיעה הצדעה על פועלו הרב בכל תחומיה של אופקים ,כשניתנה לו ההזדמנות להוכיח.לי בכל אופן העונג להכיר את סעדיה שנים רבות. אדם חכם,מלומד ניסיון ויותר מכל איש כנה ואמיתי,מלא בחוש הומור ציני שאותי הוא מצליח להצחיק.מעריכה ומוקירה.

        09/08/2009
        • יהל אברהם

         אדם ראוי וטהור שאופקים נתברכה בו . ישר כח .

         10/08/2009
         • מיכה הרמן

          אני מצטרף למברכים . זו בהחלט בחירה מצויינת . מה מאפיין את סעדיה ? בראש וראשונה עובדת היותו אדם , חבר . הוא מקשיב , נוטה חסד , מסייע בכל הזדמנות , מייעץ , מוביל מהלכים , מנהיג . בקיצור , אדם שיש להתגאות בו . יצא לי לעבוד תחתיו כששימש כמנהל המתנ"ס וזכרונותי מתקופה זו נעימים מאוד . בנוסף , כיהנו יחדיו במועצת עיריית אופקים והובלנו מהלכים היסטוריים בתולדות העיר : הפיכת אופקים לעיר , הקמת בית חולים סיעודי , הקמת מתנ"ס רבין , הקמת מפעל הייטק ראשון בעיר ( eci telecom ) , הקמת מסגרות חדשות בחינוך ( אולפנה לבנות , ישיבה לבנים , כיתות מצויינות ) , ועוד ועוד . סעדיה היה תמיד במקום הנכון , ערוך ומוכן להוביל , לתת כתף , לסייע . סעדיה , אני מאוד מעריך אותך ( אתה יודע ) , המשך להיות אותו אדם שכולנו אוהבים . בשבילי אתה לא רק איש החודש , אלא מעמודי התווך של עירנו .

          12/08/2009
          • אלפסי ויויאן

           סעדיה גוזלן משכמו ומעלה מנהיג חברתי אישיות רבת מעלה הגון וישר בעל תואר "אצולה" מוסיף הרבה כבוד לאופקים אין אנשים כאלה. בעל מידות של יושר ואמינות, חביב,סבר פנים יפות,ונעים הליכות . בהכרותי הרבת שנים את סעדיה גוזלן הוא דגל כל הזמן לקידום החינוך באופקים עוד בהיותו סגן ראש העיר באופקים בפרט, ועד היום בכלל. יש הרבה מה ללמוד ממנו, חוכמתו ותבונתו מודל לחיקוי. למי שלא יודע סעדיה גוזלן אוזנו כרויה למי שרוצה בייעוץ ודלת ביתו פתוחה תמיד לעזרה. אדם מדהים ויקר.

           13/08/2009
           • herison

            תחליפו את התמונה . אם כבר איש השנה אז תדגמו אותו כמו שצריך . באשר לגוזלן הוא האיש המתאים ביותר. ראשית ווז'אני , שנית מראשוני אופקים , איש ציבור אהוב , נעים הליכות . האיש הנכון במקום הנכון

            14/08/2009
            • תושבת המקום

             17/08/2009
             • אזולאי מיכאל

              18/08/2009
              • יניב אפללו

               אדם נעים הליכות.שכיף לדבר איתו על כל נושא מגיע לו כל המחמאות שימשיך כך.

               23/09/2010
               • נסים ממן

                איש השנה בעל יושרה חוכמה עשייה ברוכה ללא לאות מנהיג אמיתי כל הכבוד

                19/11/2011
                • ח.ב.ש.

                 סעדיה חבר יקר לצערי הובלתה אותי מלפני כ30 שנה למפלגה הלא נכונה כך שאתה היתה ראוי להיות חבר כנסת אבל מה לעשות אתה ואני נמצאים במפלגה הלא נכונה . מר גרינגולד החליט לתת אות הקהילה במקום לפתח את העיר סעדיה וכל מי שעלה לישראל והתישב באופקים ונשאר לגור בה הוא גיבור ישראל ויקיר אופקים וכמובן שאחד מהם הוא מר גוזלן סעדיה אני מבקש מאדוני מר סעדיה נא המשך את הכתבות על דרך תיפקודו של גרינגולד ובפרט על תשלומי מס לכדור רגל אגב מר גרינגולד מעלה את הארנונה ב 5 אחוז מה דעתך

                 24/12/2012
עוד באותו נושא
המשטרה חוקרת את מותה של הילדה שנחנקה ממרשמלו
במסגרת החקירה נגבו עדויות מהמטפלים במוסד בדרום | הילדה, בעלת צרכים מיוחדים, שנחנקה למוות בעת אכילת הממתק, הובאה היום למנוחות ... לכתבה המלאה

מעל 50 אחוזי הרשמה לגנים וכיתות א' ביומיים
כחלק משיפור התהליכים במחלקה לרישום, בחלק מגני הילדים המוגדרים רב גילאים בוצע שיבוץ אוטומטי לילדים הרשומים בגן בשנה הנוכחית;  ... לכתבה המלאה

על קו אופקים – בני ברק: תינוק חולה בחצבת
משרד הבריאות קורא לנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות, אנא פנו ללשכת הבריאות הקרובה אליכם לבירור הצורך בקבלת חיסון ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך
הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה אתמול (ג', 1.12.15) ביקור בבית ספר באופקים, בו פועל מיזם המחשבים החינוכי. הביקור, ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגטלי בחינוך
מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך הנהלת "סיסמה לכל תלמיד" ביקרה באופקים הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה ... לכתבה המלאה

גוגל אנליטיקס
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1... לכתבה המלאה

המרות מפייסבוק
(function() { var _fbq = window._fbq || (window._fbq = []); if (!_fbq.loaded) { var fbds = document.createElement('script... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות