ארכיון

אות הקהילה למרים טויזר

ניסיתי לעשות סדר לעצמי בכל העשייה של מרים , אך יצאתי מבולבל . דווקא הטשטוש והמעברים החדים מאפיינים אותה . בתוך כאוס העשייה היא פורחת וזו תכונה שמאפיינת מנהיגים ואנשים יצירתיים , להיכנס גם אל הלא ברור בנחישות ולהצליח. אשת חיל מי ימצא ?

 מאת: יצחק קריספל - פורטל העיר אופקים.

מרים טויזר נבחרה לאשת החודש של פורטל העיר אופקים . מרים ילידת העיר ומתגוררת כאן מאז ומעולם , למעט הפסקה קטנה לצרכי לימודים . כיום היא רכזת בנות השירות הלאומי מטעם ארגון "בת עמי ", מעורבותה בקהילה חוצה גבולות לכל המגזרים .
למרים החשיפה התקשורתית קשה והיא הייתה מעדיפה כמו תמיד להישאר מאחורי הקלעים , אך מה לעשות  ופורטל העיר מבקש לתת קרדיט , לשפוך אור ולתת במה למעשים ולאנשים החיוביים בעיר ? רק אז התרצה  לשיחה זורמת ומעניינת בין עולמות של ערכים , העצמה , נתינה ואין סוף אהבה לאנשים ולמקום , "תחשוב טוב יהיה טוב ". 
מרים מספרת על בנות השירות : "באות לכאן בנות מכול הארץ , מתחברות למקום מהר ונותנות את כל כולן לקהילה . אני בסך הכול מניעה אותן , מנחה אותן ,אך את הכול הן עושות ,הן באות במוטיבציה לא מוסברת עובדות עד שעות מאוחרות ומצליחות להנות מהנתינה ", אומרת מרים בצניעות ומוסיפה :  "יש משהו במציאות של אופקים שמאוד מחברת , בת שירות נכנסת למקיף הכללי וכבר ביום הראשון היא חברה של כולן , איפה תמצא מקום כזה ? , לפעמים הבנות האלה בשוק מהחיבורים , מהחום , מהחיבוק "  
"אם ניקח את המקיף הכללי " קובעת מרים , "הוא מסמל עבורי את כל קשת גווני האוכלוסייה . בנות השרות באות ממקום מסוים בעל גוון דתי , והילדים מקבלים אותן כמו שהן .הבנות מאוד מסתקרנות מהעולם החילוני , נכנסנות לתוך שעות הלמידה ,פועלות בהעברת ערכים יהודים וזה חיבור יפה שנותן את אותותיו ."
בולט לעין המעבר הבלתי אמצעי של מרים בין עשייה פורמאלית כעבודתה לבין עולם הנתינה וההתנדבות . היא חסרת מנוח , אחוזת תזזית ותמיד בעשייה : פעילויות במתנ"ס , בגרעין אפיקי אורות , עמיגור , מועדוניות שפועלות במקלטים , חונכויות פרטניות לילדים, בית חם והעשייה רק הולכת מתגברת ומתקשרת  להמון גופים בעיר ,  "אני משתדלת כל שנה להוסיף קומה בבניין שבניתי " אומרת מרים גם כציפייה לבאות .
מלבד הפעילויות השונות עם בנות השרות מעורבת מרים בפרויקטים נוספים . לא מזמן היא יזמה  עם חברותיה הפקת הצגת נשים ,שעלתה במתנ"ס , "כל הבנות ששיחקו בהצגה עשו זאת בהתנדבות ועברו תהליך חשוב וחיוני כלפי עצמן , לאחר ההצגה באו אלינו נשים שצפו בהצגה ואמרו שהנושאים מאוד דיברו אליהן , אנחנו הרגשנו נתינה עצומה שהייתה במקום ובזמן הנכונים" . בנוסף הכינו בנות השירות הפקת אירועים לטקסי 60 שנה למדינה שהפיק מנהל החינוך. צוותי המועדוניות במישור הגפן ומועדונית חנית קיקוס נעשות בהתנדבות ובשעות לא שעות . ומה שחשוב מסכמת מרים "שהדור שסיים הדרכה רוצה להמשיך להישאר כאן , להקים משפחתו ולראות כאן את עתידו וזהו תוצר חשוב של העבודה , אמונה במקום וכוח להמשיך. "
מרים עשתה את השירות הלאומי שלה באופקים ומאז נדבק בה החיידק , עד כה עברו תחת ידיה עשרות מחזורים של בנות שירות ועדיין היא מדברת על המחזור הנוכחי עם ברק בעניים , ברצון לתת ולעשות ללא לאות , היא מעריצה את הבנות וניכר כי גם הן מחזירות אהבה . "קוראים לי מרים ויש לי קוצים" היא מעידה על עצמה ולאחר השיחה בינינו אני נותן לכך אישור . לעיתים קוראים לה פראיירית אך מרים לא רואה בעיניים רגילות יש לה משקפיים משלה , לא של חומריות אלא של ערכים ועזרה לזולת וללא גבולות .
ניסיתי לעשות סדר לעצמי בכל העשייה של מרים , אך יצאתי מבולבל . דווקא הטשטוש והמעברים החדים מאפיינים את מרים .דווקא בתוך כאוס העשייה היא פורחת וזו תכונה שמאפיינת מנהיגים ואנשים יצירתיים, להיכנס גם אל הלא ברור בנחישות :  "אני לא פעם נכנסת לפרויקט כל שהוא קטן ונחמד ופתאום זה גדל למימדים עצומים " .
תושבי העיר התברכו באשת עשייה חסרת מנוח , ביצירתיות שופעת כמעיין המתגבר ,בדחף והרצון להעצמה מעוררת השתאות . ללא ספק מרים מצליחה להטביע חותם בעיר , בדור ההמשך ובשגרירי העיר אופקים מכל הארץ . ועל כך היא ראויה להערכה ולאות ציון ומופת כתרומה לעיר , ולתושביה , כן ירבו .

שיתוף

תגובות

 • אזרחית

  08/07/2008
  • אתי

   על זה נאמר "ליד כל אישה מצליחה עומד הגבר שלה"(ואני לא אחותו)ישר כח לשנכם "אשרי המאמין" בהצלחה!

   08/07/2008
   • בלה

    בתור בת שירות שהיתה לפני שנים זכינו לרכזת מקסימה אין מילים בפי

    08/07/2008
    • שמעון בן קימון

     בחירה מצוינת. מדובר באשת חייל שתרמה רבות לעיר שלנו. נעימת הליכות,תמיד עם חיוך ותמיד למען הנתינה. מרים טויזר היא אזרחית למופת, אישה אשר ראויה לכל שבח על עבודה של שנים רבות למען הקהילה. מודל חיקוי לכולנו.

     08/07/2008
     • חיים

      לא מוכרת אבל טוב שיש את פורטל העיר . שמחתי להכיר ולדעת היה לי חדש . בהצלחה .

      09/07/2008
      • כוכי

       09/07/2008
       • ויויאן

        מירים את אישה מקסימה ואין כמוך באופקים ....

        10/07/2008
        • ניסים מקיהילה נגישה

         למירים תודה על כול העזרה שתרמת לקהילה אנחנוי אוהבים אותך

         10/07/2008
         • רחל א

          עליך נאמר , ידך בכל , ויד כל בך . אשת חייל מי ימצא . באופקים כבר מצאנו . קוראים לה מרים טויזר .

          12/07/2008
          • רחל א

           מרים ישר כח על העשיה המבורכת בשבלי את האישה של כל השנה ושל כל השנים אני בטוחה שיש הרבה מעבר למשרואים

           13/07/2008
           • בנות שירות

            אנחנו, שזוכות להיות שותפות לעשייה, רק עומדות ומתפעלות. אין כמוה! אשריינו שזכינו להתדבק באישה כזאת, ללמוד ממנה וממעשיה כל דקה ודקה. היא ראויה להוקרה רבה. מן השמיים תבורך!!!

            15/07/2008
            • ליטל

             מהכרותי האישית עם מרים אני חייבת לציין בראש את מסירותה למשפחתה ולקהילה שילוב מנצח של אמא רעייה וסבתא מדהימה תמיד מגישה עזרה ללא משוא פנים . מי יתן שתגיעי לפסגות ותגעי בהן את אדירה! ה ' ישלח ברכה בכל מעשייך אוהבים אותך בשם משפחת אוחנה

             07/10/2008
             • יוני

              אשת חייל מי יימצא, כפרה עלייה אשה זהבבבב

              26/01/2010
              • אליס טדגי

               13/09/2012
עוד באותו נושא
המשטרה חוקרת את מותה של הילדה שנחנקה ממרשמלו
במסגרת החקירה נגבו עדויות מהמטפלים במוסד בדרום | הילדה, בעלת צרכים מיוחדים, שנחנקה למוות בעת אכילת הממתק, הובאה היום למנוחות ... לכתבה המלאה

מעל 50 אחוזי הרשמה לגנים וכיתות א' ביומיים
כחלק משיפור התהליכים במחלקה לרישום, בחלק מגני הילדים המוגדרים רב גילאים בוצע שיבוץ אוטומטי לילדים הרשומים בגן בשנה הנוכחית;  ... לכתבה המלאה

על קו אופקים – בני ברק: תינוק חולה בחצבת
משרד הבריאות קורא לנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות, אנא פנו ללשכת הבריאות הקרובה אליכם לבירור הצורך בקבלת חיסון ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך
הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה אתמול (ג', 1.12.15) ביקור בבית ספר באופקים, בו פועל מיזם המחשבים החינוכי. הביקור, ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגטלי בחינוך
מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך הנהלת "סיסמה לכל תלמיד" ביקרה באופקים הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה ... לכתבה המלאה

גוגל אנליטיקס
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1... לכתבה המלאה

המרות מפייסבוק
(function() { var _fbq = window._fbq || (window._fbq = []); if (!_fbq.loaded) { var fbds = document.createElement('script... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות