ארכיון

אות הקהילה לחיים טדגי

נדמה כי שמו של חיים טדגי ייקשר לעד , בשמה של העיר אופקים , כסמל אמנותי , תרבותי ואנושי – גיבור תרבות במלוא מובן המילה , גאוות העיר .

 מאת : רז אמיר וצוות מועצת הנוער במתנ"ס

הקדמה : כבוד גדול הוא לנו שחיים נבחר לאיש החודש של העיר . רבים מאיתנו מכירים את חיים , האיש האמן . גדלנו על ציוריו ופסליו ועוד משחר ילדותנו ינקנו את היצירות בספרייה העירונית הישנה דרך פנינת האמנות בביתו הנפלא ועד לכיכרות המעטרות את העיר . חיים הוא רב אומן נדיר במחוזותינו , איש של עשייה אדם יוצר .

רקע : חיים,יליד  1943 נולד במרוקו נשוי לאליס ואב לשישה .עוסק באומנות כבר קרוב ל 35 שנה , כמדריך,מורה ומנהל. מייסד המרכז לאומנות באופקים.בוגר המכללה לאומנות חזותית באר שבע,למד קרמיקה ,פיסול וציור באקדמיה לאומנות "בצלאל' בירושלים.

 חיים החל את עבודתו האומנותית בהוראת תלמידים בבתי הספר ובשכונות.בשיתוף המועצה המקומית הקים את המרכז לאומנות באופקים, שם טעמו ילדים נוער ומבוגרים את טעמה של האומנות ולמדו ליצור בהשראתו .חיים הינו אמן רב תחומי שהגיע לעשייה אומנותית על רקע מיומנות בהנדסת מכונות ,מסגרות ונגרות,המאפשרת לו נגיעה בונה ושליטה טובה בכל חומר מצוי.
 
כיום הינו חבר מעורב בקהילת האמנים בנגב ובארץ, אמן בכיר בסביבה וביישוב,ויועץ לרשות המוניציפאלית בכל ענייני האומנות ביישוב. עד כה הציג חיים 30 תערוכות יחיד ברחבי הארץ ,40 תערוכות קבוצתיות ושתי השתתפויות בינלאומיות,חבר אגודת הקרמיקאים הוענקו לו מדליה ותעודה מעת האגודה לאומנות ועיצוב,אנגליה.
 
כללי : חיים טדגי בנאדם נעים, חם ונינוח מספר איך החל צעד צעד לייצר אומנות בתוך אופקים. איך הוסיף פסל ועוד פסל כיכר ועוד כיכר,וכיום עיר שלמה נראת אחרת רק בזכותו. חיים לקח חלק בכל אירוע מקטן ועד גדול בכל מסגרת,בבתי הספר ,במתנ"ס ובאירועים עירוניים. מה שחיים דבק בו לאורך כל הדרך הוא שהכל אפשרי ואם מאמינים אז מצליחים. האומנות בשבילו היא דרך חיים והוא מאמין שהלמידה הטובה ביותר היא היצירה, את ההרמוניה בין החומרים השונים לומדים דרך הידיים.
 
סיכום: חיים טדגי הוא גיבור מקומי, אי אפשר לעבור באופקים מבלי לשים לב לפסליו.טדגי הוא פסל בקנה מידה בינלאומי,המקדיש חייו ליצירת עבודות פיסול בעיר,כחלק בלתי נפרד מתפיסת עולמו.פסליו ממלאים את רחובות אופקים ,פסלים רבגוניים עם השפעות מרוקאיות מפיחים רוח מזרחית בתוככי העיר הדרומית.

בכל פסל אצור סיפור המגלה משהו לא רק על טדגי הפסל אלא על טבע האדם בכלל.שמו של חיים טדגי ייקשר לעד בשמה של העיר אופקים כסמל אומנותי תרבותי ואנושי. גיבור תרבות במלוא מובן המילה.

 לאור כל זאת ולאור הרפרטואר המגוון והתרומה הבלתי נידלת ,נמצא חיים ראוי לקבל את אות איש החודש ולהיות מועמד לאיש השנה - יקיר העיר . איש השנה ייבחר ע"י סקר בפורטל העיר יחד ובשכלול תוצאות עם וועדה בה ישבו נציגי העיר מכל המגזרים. כל המועמדים יוזמנו לטקס ופרס יוענק לזוכה . הטקס יערך ביום העצמאות במתנ"ס .

לאות הערכה על פועלו ועל מפעל חייו ייתקיים ביום ראשון הקרוב משחק מחפשים את המטמון ברחבי העיר אופקים כמחווה לחיים . המשחק יתנהל ע"י קבוצת "אחוזת נגב " צוות מתנדבים למען העיר בשיתוף פעולה עם מינהל החינוך ומתנ"ס אופקים . לפרטים נוספים על המשחק לחץ כאן .

בהזדמנות זו אנו רוצים לברך את חיים בברכת רפואה שלמה ושיחזור אל עולם היצירה בהקדם האפשרי.

רוצים להפתיע את חיים לטובה  ?  שילחו לו ברכה ב sms לטלפון :050-6990413 

מבחר מיצירותיו ניתן לראות בשדרת האמנים כאן בפורטל למעבר לחצו כאן .

שיתוף

תגובות

 • משה

  איך לא חשבו על זה קודם ? פשוט ראוי ...

  30/03/2008
  • כל הכבוד

   כל הכבוד על הבחירה באדם הנכון ובזמן הנכון. יחידת נוער ומועצת נוער מת"נס אשרכם.....

   31/03/2008
   • שי

    31/03/2008
    • אבי טל

     איש חיל מי ימצא באופקים... מצאנו.. חיים אטדגי !כל הכבוד ,חזק ואמץ עם הרבה בריאות.

     31/03/2008
     • אלפסי ויויאן

      את חיים חיים טדגי איש הרב פעלים אי אפשר להגדיר במספר מילים, חיים זה עולם של עשייה למען אופקים בפרט ולעולם בכלל. כל מה שהוא עשה למען אופקים זה מעל ומעבר - הרי מילים אלף ורבבה- אין ביכולתי לספר כמה במקצועו - השקיעה אהבה,מבוקר עד ערב. הרי בזכותו כל הפיסול הסביבתי באופקים כגון: כיכר השלום,כיכר ספרא,כיכר הידידות,כיכר מעגל החיים,רשות הרבים בעיר,במוזיאונים,פיסול סביבתי בארץ ובעולם,פיסול במתכת,ועוד. שמו של חיים טדגי ייקשר לעד,בשמה של העיר אופקים,כסמל אומנותי,תרבותי ואנושי. גיבור תרבות במלוא מובן המילה! תתגמדנה המילים ותקצר היריעה,להביע לו מילות הערכה. יש לי הערצה מיוחדה לחיים טדגי. אני מאחלת לו מכל הלב בריאות איתנה ושימשיך להיות לסמל ומופת לאופקים בפרט ולעולם בכלל. מאחלת:אלפסי ויויאן מנהלת לשכת ראש העיר.

      31/03/2008
      • דראי משה [צ'יקו]

       מלבד תרומתו האומנותית רבת השנים לאופקים,חיים טדגי ומשפחתו הם אנשים אצילי נפש שגידלו משפחה ענפה ומיוחדת במינה,אני מאחל לחיים רפואה שלמה ואריכות ימים...ושאופקים תמשיך להנות מכישוריו שנים רבות .

       31/03/2008
       • בת-אל

        31/03/2008
        • חדוה דהן

         ראשית כל הכבוד על היוזמה של האתר הגיע הזמן שתהיה הכרה לתושבי אופקים המוכשרים ושיהיו דברים חיוביים ולא רק שליליים חיים אתה פשוט גדול אומן בחסד עליון, יצירות למופת כל הכבוד ויישר כוח והכי חשוב המון בריאות

         01/04/2008
         • קובי

          למעשה מיותר לציין לכל מי שעיניו בראשו ומכיר את אופקים את תרומתו של חיים עשרות בשנים לאמנות, ליצירה ולחינוך דור ועוד דור של צעירים לאהבת האמנות, ללימודי טכניקות ולחשיפה לאמנים בינלאומיים בעבר ובהווה. כתושב חוץ לשעבר בעיר הריני לשבח את תרומתו הענפה, את מאמציו העילאיים לאורך שנים, אשר לא בכולן התאפיינו בנתינת במה ראויה.ועל כך הפסדנו שלנו. מי מאיתנו יכול לשכוח שנה אחר שנה את בימות הבידור הן ביום העצמאות והן בארועי המימונה המדהימים. ולהבדיל-תפאורות טקסי ימי הזיכרון לחללי צה"ל ולשואה. לכולנו היה ברור כי בכל שנה התפאורה תהיה ותפתיע, תהיה מעניינת ומיוחדת. ובשנים האחרונות משניתנה ההזדמנות - זכינו בכיכרות מדהימות ומיוחדות, אשר מכבדות את כולנו בפני אורחינו מן החוץ. אז- ישר כח, המשך תרומה והצלחה והחשוב מכל החלמה מהירה.

          01/04/2008
          • רוני בן חמו

           נפל בחלקי הכבוד והכיף לעבוד במחיצתו של חיים,אמן גדול עם חדוות יצירה של אמן מתחיל.עבדנו כשנתיים וחצי וחיים הפתיע בהספק אדיר,כיכר ספרא,כיכר פז,פסל הכניסה לעיר,פסל יום הניצחון(מול ביטוח לאומי),כיכר הביג,פסלים מתכת שפוזרו בכל רחבי העיר,ריכוז ימי אומן במוסדות החינוך,ועוד עשרות פרוייקטים,ובמקביל ביצוע תפאורות לכל האירועים המתקיימים בעיר.רק מי שנמצא במחיצתו מבין כמה ענק האמן ובמה אופקים נתברכה,אין עוד תושב בעיר שמשאיר את "חותמו" כחיים.לך חיים ולאופקים אאחל כי תמשיך באותו קצב עשייה עוד שנים רבות,וכמו שפתחתי בשבילי אתה יקיר אופקים.

           01/04/2008
           • ליבי

            אני גאה בך, תמיד ידענו להעריך את גאונותך באומנות.מאחלים לך בריאות ואושר ואוהבים אותך - ליבי, ירון והנכדים.

            01/04/2008
            • שירה אבירם ותם

             סבא שהנכדים מאוהבים בו , אבא שהילדים מעריצים אותו ובן אדם שמפיץ שמחה לסובבים אותו. אמנם כולם יכולים להנות ולהעריך את עבודותיו המדהימות אבל אנחנו זוכים לקבל גם את האדם הנפלא. מאחלים מזל טוב לרגל הזכייה באיש החודש בשבילנו את איש השנה כל השנים.

             02/04/2008
             • כוכי ישראלי

              כל הכבוד על היוזמה וטוב מאוחר מאשר בכלל לא.הגיע הזמן להוקיר עשייה אמיתית של תושבים.חיים היקר חותמך מוטבע בכל רחבי העיר,איש של יצירה ונדיבות לב מאין כמוה.מצדיעה לך בשמי ובשם תושבי אופקים.וליוזמים ישר כח על הרעיון.

              02/04/2008
              • שיפרה ויורם זילברשטיין

               זוהי זכות נעימה לכולנו להזדמן ולברכך חיים היקר בפני כל. מאות פעמים הגבנו ליצירותיך קטנות וגדולות, הבענו את התפעלותנו ממגוון החומרים, הטכניקות וההשגים המרשימים בחצר הבית, בכיכרות העיר וברחבי העולם. והנה סוף סוף מתאפשר לנו להצטרף למברכים, כאן באתר האינטרנט. אנו מבקשים להביע את אהבתנו וגאוותנו ביצירותיך לאורך השנים, את תרומתך המופלאה והמיוחדת לעיר אופקים, לתלמידיה ולהיווצרה של עשייה אמנותית מרובה בזכותך האישית. לא נחסיר התייחסות לאבהותך הייחודית לנו ילדיך ונכדיך, חשיפתנו לאמנות ולחשיבה אמנתית ורוחנית והנה אנו דור ההמשך הולכים בדרכך, בעידודך ולאור השפעתך. נאחל בריאות טובה, הצלחה והמשך עשייה פוריה. באהבה גדולה, שפרה ,יורם ,רון ואלה זילברשטיין. תמי

               02/04/2008
               • לבנת קוטק

                ישר כח על הפרויקט.. חיים צריך עידוד עכשיו... ובכלל אנו חושבים שמגיע לו ובגדול... מועצת נוער אופקים:)

                02/04/2008
                • א ח

                 רק זו הדרך מאסנו בפוליטיקה הזולה והאינטרסנטית שהורסת כל חלקה טובה חזק וברוך.

                 02/04/2008
                 • תלמידי חוג אוצרות בי"ס "אלומות" באר שבע

                  אנו תלמידי חוג אוצרות בבית ספר לאמנויות" אלומות" בבאר שבע גאים על הזכות שניתנה לנו להיות מבין הראשונים שזוכים לסיורים, המלווים בהדרכה במוקדי האמנות ובסדנת האמן הדגול - חיים טדגי. ותמיד תמיד בהתנדבות!! אצלנו בבי"ס זו כבר מסורת אחת לשנה לבקר בביתו של האמן, לשמוע על יצירתו, לחוש ולהדבק בתשוקה ובאהבה לחומר ולדמיון. בכל שנה אנו זוכים לארוח חם ומפרה הן מצידו של חיים והן מצידה של רעייתו אליס, אשר מלווה אותו במסירות אין קץ. אנו מבקשים לאחל לו בריאות איתנה, אושר רב ושנמשיך כבכל שנה להנות מביקור מרתק בביתו ובמוקדי היצירה של מר טדגי. בהערכה רבה , תלמידי חוג אוצרות אלומות, ב"ש.

                  02/04/2008
                  • ש מ

                   אין ספק שתרומתו של חיים לעיר לא תסולא בפז , באמת מגיע לאיש הזה אירוע כבוד ויפה שזה בא דווקא מקבוצה של תושבים אוהבי המקום ולא מהפוליטיקאים ( הזמנייים) . יישר כח לעושים במלאכה ולך חיים הרבה בריאות והצלחה ושיצירותיך ימשיכו לעטר את העיר .

                   02/04/2008
                   • אילון חמו

                    אני גאה בך מאוד ואני מתרשם מאוד מהפסלים שלך והיצירות שלך . בשבילי אתה הסבא הכי נפלא ומוכשר בעולם ואני אוהב אותך מאוד!! ממני באהבה ענקית !!! אילון

                    02/04/2008
                    • שלי חי טוב הכהן

                     מר טדגי היקר, זה המקום והזמן לכרוע ברך ולהצדיע לך על כל פועלך ומגוון יצירתיך שמאחוריהן מסרים בעלי ערך תרבותי לדור הצעיר ולכל האדם. כחברת משפחה וחברה ליצירה אני מציינת אתך כאומן ייחודי -גאה בך על כל מה שאתה כאומן כאדם וכבעל משפחה מקסימה ואיכותית . שלי חי-טוכ הכהן

                     02/04/2008
                     • אשר טדגי ומשפחתו

                      לחיים!!! חזק ואמץ על פועלך. מי יתן ואלוהים יזכה אותך ברפואה שלמה בעזרת השם. ותחזור להמשך עשייה ויצירה מדהימה שרק אתה מסוגל לעשות... אוהבים אותך משפחת טדגי.

                      04/04/2008
                      • יוסי פרץ

                       אני מלא התפעלות . על הפעילות המבורכת והחינוכית אותה מבצעים

                       05/04/2008
                       • מתן טדגי

                        בס''ד איש דגול, הנה עושים יום עבורך. יום אחד שימחיש יותר את גדולתך. אותה גדולה שאותה אני מכירה שנים ואני יודעת שמכירים אותה אלפי אחרים. פסליך מעטרים את כל העולם ובמיוחד את ביתינו המושלם. מלבד היותך אמן בין לאומי כביר, אתה אבא בשבילי אדיר. להיות ה''בת של טדגי'' זה כבוד עילאי שאתה חיים טדגי יצרת למעני. אותך אבא קשה לתאר כי אתה הרבה מעבר ליותר. אדם שקוט, רגוע עם כשרון ידוע. b.b. king ו-ray charles יחד עם קולך, תאמין לי אבא, זאת הירושה הכי טובה. עוד לפני שנולדתי קיבלתי מתנה-זה אותך ואת אמא האהובה. אוהבת עד בלי די-מתן

                        05/04/2008
                        • רון זילברשטיין

                         מזל טוב לכבוד האירוע הגדול! אני גאה בך מאוד ושמח בשבילך! כיף גדול להיות הנכד שלך ולשמוע עליך תשבחות ומחמאות. אני מאחל לך הרבה הצלחה בכל התחומים, ועוד הרבה שנות יצירה ועבודה. הרבה אושר, בריאות והנאה, שפרי דמיונך ימשיך להעשיר את אופקים, את המשפחה ואת כל אוהביך ומכריך. תמיד נעים להיות איתך, בעבודה, בשיחה, ובארוחות יום שישי משפחתיות. באהבה והערצה רבה, נכדך האוהב, רון

                         05/04/2008
                         • מתן

                          הנה מרימים יום לכבודך, יום אחד שימחיש יותר את גדולתך, אותה גדולה שאני מכירה שנים ואני יודעת שמכירים אותה אלפי אחרים. פסליך מקשטים את כל העולם ובמיוחד את ביתנו המושלם. מלבד היותך אומן בינלאומי כביר בשבילי אתה אבא אדיר. להיות הבת של טדגי זה כבוד עילאי שאתה חיים טדגי יצרת למעני.אותך אבא קשה לתאר כי אתה הרבה מעבר ליותר. אדם שקט ורגוע עם כשרון ידוע. אוהבת מתן טדגי.

                          05/04/2008
                          • יששכר אברהם

                           חיים הינו שכן, חבר ומעל הכל " אומן ", היוצר יצירות מפוסלות המשרות תחושה טובה, ונופך חיובי לשכונה ולסביבה בכלל ולישובינו בפרט. על כך חבים לו כולנו תודה! תודה על העבודות שביצעת תודה על החידוש והחידושים שבישובנו יזמת תודה על המזל והזכות שאתה חלק מאיתנו תודה על הטוב, הטיב והאיכות שהענקת לנו. במלוא מובן המילה הינך חיים האומן שכל יצירותך יצרת ברוח המקום והזמן. לשכונה וליישוב נכנסים ויוצאים ומיצירותך מאוד מתפעלים על כך מגיע לך ברכות והילולים, בך חיים אנו מתפארים בחכמתך ובתבונתך עשית חייל .חשיבתך היוצרת ודבקות במטרה הם העדות לחריצותך בביצוע כל משימה. ברכותינו מקרב לב להרבה שנים של שכנות טובה, עיני אל יראו מעשיך אחד לאחד כי הינך אדם מיוחד.

                           05/04/2008
                           • שלום ד

                            ליוזמים כל הכבוד וישר כח, זה הדבר הנכון ביותר לעשות יום מיוחד כזה לאדם הראוי ביותר לכל תהילה כבוד ושבח. חיים טדגי,אתה גדול מוכשר ויחודי .הרבה בריאות.

                            06/04/2008
                            • יורם פרץ

                             הוא עשה הרבה למען אופקים אני למדתי אצלו ציור וזה חרות בי עד היום טוב שעושים לו יום כזה מגיע לו אפילו יותר

                             06/04/2008
                             • אשר

                              ישנם אומנים רבים, אך אומן שחודר לך לנשמה יש בודדים כמותו , אנחנו נתברכנו קרוב לליבנו בעשייה רבת שנים של אומן ש"שתל" רק חלק מיצירותיו סביבנו והיד עוד נטויה רק מי שקרוב הן לעשייה כזו מבורכת והן לאישיות צנועה ונעימת הליכות כחיים יודע להקשיב ליצירותיו ש"החיו" את העיר. חיים אתה בנישמתינו המשך

                              06/04/2008
                              • גבי.מ

                               באיזה התרגשות סיפרה בתי על החוויה שעברה היום בבתו של האומן חיים טדגי הגדול, זה לא בית ,היא אומרת זה מוזאון וכמה פסלים יפים הוא עשה ,לא ידעתי שיש בית כזה באופקים.כל הכבוד לאומן חיים . סיפרתי לה כי אני מכיר את חיים הרבה שנים וכל האומנות שיש באופקים הוא עשה וכל הכבוד לו .

                               06/04/2008
                               • מינהל הנדסה

                                חיים היקר ! גאים בך על פועלך למען אופקים ומתפעלים כל יום מחדש מיצירותיך הפזורות בכל רחבי הארץ ובפרט באופקים . אין מלים לתאר את הכשרון האצור שיש בך ראוי להערצה מאחלים לך המשך הצלחה נוטפת בפרנסה טובה , בריאות איתנה ותחזור לפעילות במהרה .. קובי מור יוסף , איריס יוסף , ליטל אוחנה, גק אוזן, איזי בן בוריס, אבי פרץ

                                07/04/2008
                                • לאיציק ולמשפחת אחוזת נגב.

                                 לצוות אחוזת נגב היקר ולאיציק קריספל. תודה ענקית על יוזמה ברוכה על יום מקסים ומלא באווירה. על חיוך של ילד קורן ומאושר שראה לראשונה בחייו אומנות ואדם יקר. אופקים לבשה חג ושמחה מכיכר לכיכר היתה תהלוכה. המחווה היתה מיוחדת במינה והיא לא תשכח מאיתנו במהרה. התרגשנו כולנו עד דמעות לראות ילדים ,מורים ואנשים יקרים מברכים ונהנים מהמראות. הרגשנו כי הרצון להעריך הגיע מתוך הלב וכי כל מי שלקח חלק, עשה זאת בכיף. חשוב שנדע להכיר ולהוקיר את אנשינו שנפריח ונצמיח כל כשרון כי הוא מתוכנו. ילדי אופקים ראויים לאמנות ותרבות כמו שאר הילדים הם הדור הבא, הם שיעשו זאת בעוד כמה שנים. לאיציק היקר: לו היה באפשרותנו לתת לך דבר אחד בלבד היינו נותנים לך את האפשרות לראות את עצמך כפי שאחרים רואים אותך. אז, היית נוכח לראות עד כמה הינך מיוחד במינך. מודים לך מכל הלב על הרעיון המבורך ועל העשייה על דאגה לכל פרט ועל נתינה ביד רחבה. אתה מיוחד במינך!! שנדע רק שמחות חיים וכל משפחת טדגי.

                                 07/04/2008
                                 • יוסי כהן

                                  מפעל חיים מרשים ביותר לתפארת העיר אופקים ולגאוות תושביה. פאר יצירותיו ופסליו של חיים שופכים אור וצבע על אופקים בכל פינה וצובעים אותה בחן וביופי נדיר. לחיים טדגי, יש לך פינה חמה בליבנו.

                                  09/04/2008
                                  • חסוי

                                   אנו מכירות את חיים באופן אישי והוא איש טוב אפילו נהדר

                                   22/06/2008
                                   • נכדתו של חיים נועה

                                    16/10/2008
                                    • נעה נכדתו של חיים

                                     חיים היקר !! אתה כול כך חסר לנו בבקשה תחזור אתה בן אדם טוב ומקסימים מתגעגעים אלייך נכדייך!!

                                     16/10/2008
                                     • נכדתו של חיים נועה

                                      סבא קשה לי בלעדייך אנחנו המשפחה המורחבת אוהבים אותך ולא רק אנחנו כול עיר אופקים... תחזור תחזור תחזור אני בלילה חושבת וצועקת למה אתה לא פה קשה לי בלעדייך

                                      16/10/2008
                                      • לילי

                                       כל הכבוד לחיים אופקים ניראת יפה ממעשה ידיו"אנצל את זה למסור דש לאלפסי וויאן ולגברת רינה אדרי נשים מכובדות ונותנים יד לזולת

                                       10/06/2009
                                       • זכריה אהרן

                                        דמעות מבצבצות בעיני כשאני נזכר בדמותו של חיים אטדגי ועל כל שהיה מגיע לו בזמנו ולא ניתן לו..אלא אחר מותו...הוא היה יחיד ומיוחד במינו..בשבילי הוא היה הסמל..האות והמופת של החברה בישראל והעולם היהודי בחול.לידיעתכם..בזמנו..הוא נבחר בין 2000 האומנים המבטיחים בעולם ואף צויין בספר אומני העולם...ומה עופקים עשתה למענו.....כלום...כלום......הגיע הזמן שיקרא רחוב על שמו......ואז נראה איפה האמת ואהבת האדם עומדת......מילים אינן שוות אם אין מאחריהן מעשים אשר לאורם אנו אמורים ללכת.....זכריה אהרן

                                        01/12/2015
                                        • זכריה אהרן

                                         דמעות מבצבצות בעיני כשאני נזכר בדמותו של חיים אטדגי ועל כל שהיה מגיע לו בזמנו ולא ניתן לו..אלא אחר מותו...הוא היה יחיד ומיוחד במינו..בשבילי הוא היה הסמל..האות והמופת של החברה בישראל והעולם היהודי בחול.לידיעתכם..בזמנו..הוא נבחר בין 2000 האומנים המבטיחים בעולם ואף צויין בספר אומני העולם...ומה עופקים עשתה למענו.....כלום...כלום......הגיע הזמן שיקרא רחוב על שמו......ואז נראה איפה האמת ואהבת האדם עומדת......מילים אינן שוות אם אין מאחריהן מעשים אשר לאורם אנו אמורים ללכת.....זכריה אהרן

                                         01/12/2015
                                         • זכריה אהרן

                                          דמעות מבצבצות בעיני כשאני נזכר בדמותו של חיים אטדגי ועל כל שהיה מגיע לו בזמנו ולא ניתן לו..אלא אחר מותו...הוא היה יחיד ומיוחד במינו..בשבילי הוא היה הסמל..האות והמופת של החברה בישראל והעולם היהודי בחול.לידיעתכם..בזמנו..הוא נבחר בין 2000 האומנים המבטיחים בעולם ואף צויין בספר אומני העולם...ומה עופקים עשתה למענו.....כלום...כלום......הגיע הזמן שיקרא רחוב על שמו......ואז נראה איפה האמת ואהבת האדם עומדת......מילים אינן שוות אם אין מאחריהן מעשים אשר לאורם אנו אמורים ללכת.....זכריה אהרן

                                          01/12/2015
עוד באותו נושא
המשטרה חוקרת את מותה של הילדה שנחנקה ממרשמלו
במסגרת החקירה נגבו עדויות מהמטפלים במוסד בדרום | הילדה, בעלת צרכים מיוחדים, שנחנקה למוות בעת אכילת הממתק, הובאה היום למנוחות ... לכתבה המלאה

מעל 50 אחוזי הרשמה לגנים וכיתות א' ביומיים
כחלק משיפור התהליכים במחלקה לרישום, בחלק מגני הילדים המוגדרים רב גילאים בוצע שיבוץ אוטומטי לילדים הרשומים בגן בשנה הנוכחית;  ... לכתבה המלאה

על קו אופקים – בני ברק: תינוק חולה בחצבת
משרד הבריאות קורא לנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות, אנא פנו ללשכת הבריאות הקרובה אליכם לבירור הצורך בקבלת חיסון ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך
הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה אתמול (ג', 1.12.15) ביקור בבית ספר באופקים, בו פועל מיזם המחשבים החינוכי. הביקור, ... לכתבה המלאה

מצמצמים את הפער הדיגטלי בחינוך
מצמצמים את הפער הדיגיטלי בחינוך הנהלת "סיסמה לכל תלמיד" ביקרה באופקים הנהלת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ערכה ... לכתבה המלאה

גוגל אנליטיקס
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1... לכתבה המלאה

המרות מפייסבוק
(function() { var _fbq = window._fbq || (window._fbq = []); if (!_fbq.loaded) { var fbds = document.createElement('script... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות