שמעון בן קימון - כל מה שצהוב

מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי באיגרת לתושבי עזה

ארבע שנים חלפו מאז מבצע ''צוק איתן'' ואנו אחרי קיץ מתוח עם מספר ימים של חילופי אש, אזרחים וחיילים שנפגעו וחייל צה''ל שנהרג, אביב לוי זכרו לברכה

תקופה של אתגרים בטחוניים רביפ, צה''ל ופיקוד הדרום בתוכו, פועלים ליצירת מציאות ביטחונית חזקה ויציבה. במאמץ להשגת מציאות זו, ייתכן ונידרש לפעול שוב בחזית ובעורף, מעבר לגבול ובסמוך לו במרחב היישובים - לשם כך, אנו משפרים מוכנות ואם נידרש, נדע לפעול יחד עם הרשויות והתושבים כפי שעשינו עד כה.

בשנה החולפת התקדמנו במאמץ ההתמודדות עם מנהרות הטרור - רבות מהן נחשפו והושמדו ומכשול ההולך ונבנה עומד לספק רמת ביטחון גבוהה יותר. מנענו מפרות הסדר האלימות של חמאס לאורך הגבול לפגוש בשגרת החיים העוטף עזה, הגנו וסיכלנו נסיונות לחציית הגבול. פעלנו על מנת למגר את תופעת טרור האש והתמודדנו איתה באופן שיפחית את הנזק לתושבים ולאזור. אני כואב כל דונם שנשרף, שמח שלא נפגע איש כתוצאה משריפות האלה. הקיץ החולף היה מאתגר, אך בעבורי הוא המחיש בעיקר את חוסן העורף, את איתנות התושבים, את הקשר האמיץ בין הצבא לבין ההנהגות המקומיות ואת היכולת להמשיך ולהתפתח על אף האתגרים הבטחוניים. נמשיך לפעול כל העת כדי להבטיח שקט וביטחון לתושבי הדרום כדי ששגרת החיים תמשיך כסדרה.

בפתחה של שנה חדשה, אציין שורה משירה של להקת פיקוד הדרום משנת 1972:"מדרום תיפתח הטובה". 45 שנים לאחר מלחמת יום הכיפורים, הדרום מתפתח ומתחזק והחיבור בין הביטחון להתיישבות הוא יסוד מרכזי בהתפתחות זו.

אני מאחל לתלמידי הדרום שתהיה זו שנת לימודים טובה ופורייה, ומקווה שהריצה למרחבים הממוגנים תהיה לצורכי תרגול בלבד.

אני מייחל שנצליח בשנה זו להחזיר את אורון שאול והדר גולדין זכרם לברכהף בעבורר כולנו, בעבור משפחותיהם, ובשם חובתינו למי שלחמו ונפלו בהגנת הדרום.

מאחל שנטיב להתמודד עם כל האתגרים שיבואו בפיתוח הדרום והנגב. שנה טובה.

 

שיתוף

תגובות

פוסטים נוספים בבלוג
חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות