אות שגריר אופקים לשנת 2011 הוענק לדני בן-דוד

 

דני בן דוד נולד באופקים התחנך בבית הספר היסודי 'הגבעה', וסיים בהצלחה בבית הספר המקיף הכללי בעיר. הוריו מתגוררים עדיין בבית המשפחה ברחוב יהודה הלוי באופקים. משפחת בן דוד ידועה בזיקתה לקהילה. אביו היה חבר מועצת העיר שנים רבות ודני עוד משחר נעוריו היה חבר יחד עם אחיו ואחותו בתזמורת העירונית כנגן חצוצרה, כמו כן היה כדורסלן בקבוצת הפועל אופקים ופעיל בתנועת הנוער האגדית "הנוער העובד והלומד", כיום הוא מתגורר בבאר שבע, נשוי למירי, מורה בבית ספר אשלים ואב לשלושה.
כמצוות אביו שלום בן דוד, נכנס דני כעובד לקק"ל בשנת 1987, מאז עבר כמה תפקידים וכיום הוא משמש יערן אזורי של מרחב אופקים ומושבי הסביבה. בתפקידו זה חבר דני לפעילות קהילתית ענפה עם תושבי העיר, הקהילה ומוסדותיה. דני הוא איש שטח המכיר כל נקודה באזור העיר אופקים ומרגיש מחויב להחזיר תודה לעיר נעוריו. "אני אוהב את העיר אופקים, גדלתי פה ואני רוצה להגשים את כל החלומות שהיו לי כילד, בנוגע לפיתוחה של העיר".
לפני כשנתיים סיים דני קורס "יער קהילתי" , שבמסגרתו חיפשו בקק"ל ברחבי הארץ שותפים לעשייה במישור הירוק העירוני. מיד לאחר הקורס גילה דני דרך אהבה לרכיבה על אופניים את קבוצת רוכבי אופקים ואחוזת נגב ומאז הם מובילים יחד פרויקטים שונים ומגוונים.
במסגרת פעילותו עם עמותת "אחוזת נגב" ויחד עם חברתו טלילה לבשיץ ייסדו, בתהליך ארוך, את מסלול האופניים "סינגל אופקים" המשמש את רוכבי אופקים וכן הפך לאתר תיירותי עבור רוכבים רבים מכל רחבי הארץ. בנוסף מסייע דני לעיריית אופקים בטיפוח ושמירה על "פארק אופקים" ומצודת פטיש, מפקח ושותף לפרויקטים רבים בבתי הספר כמו: חלקת נופלים ב"מקיף דתי אופקים", סיוע לבית ספר מורשת ישורון, הגבעה, בן גוריון, ימי ניקיון בינלאומיים בעיר, וכעת הוא מגיע כנציג קק"ל בהקמת 'הגינה הקהילתית' בשכונת דדו בעיר. 
לאחרונה נבחר דני לייצג את הקהילה באופקים כחבר במשלחת "מטרו ווסט" לני ג'רזי והוא עתיד לנסוע לארצות הברית בחודש אפריל 2012, כמו כן הוא יוביל עם קבוצת חברים פרויקט מקומי בהתנדבות בעיר אופקים.
על סיועו לקהילה לאורך השנים, האיכפתיות, המחויבות לעיר אופקים והתושייה ובעיקר החיבור שנעשה עם הקהילה במסגרת יער קהילתי, נמצא דני ראוי לקבלת "אות שגריר אופקים" לשנת 2011. דני היקר – אופקים בלבך ואתה בליבם של התושבים. לעיתים קל לו לאדם לצאת מאופקים – אבל קשה מאוד להוציא את אופקים מהאדם.

שיתוף

תגובות

פוסטים נוספים בבלוג
חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
חניה בתשלום באופקים
הגיע הזמן שיהיה כאן סדר זה מוכיח שאופקים מתפתחת זה יפגע בעסקים פה זה לא תל אביב שיטה להגדלת קופת העירייה לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות