אות הקהילה למאיר דיין

מאיר דיין, יזם האגודה המקומית הפועל אופקים בכדורסל, נולד וגר באופקים, מאז ומתמיד היה שחקן בולט בקבוצות שונות, כמו נציג אופקים בנוער אשכול, שחקן ליגה ארצית בוגרים ועוד. הלכתי דווקא לתחום האימון כי זהו המקום שאני יכול להביא ליידי ביטוי את הערכים שלי בחינוך ובמוסר. יש כאן ילדים מדהימים שאיתם ניתן לפתח את הענף עם תמיכה והשקעה של הרשות.
לאחר שירות ארוך במשטרת ישראל חזר לאהבת ילדותו – הכדורסל. "חשבתי שאוכל לברוח מהייעוד שלי, אבל האימון והכדורסל 'רדפו' אחריי ומצאתי את עצמי איפה שאני." אז התחלתי לעבוד עם נוער ברמת נגב במסגרת עבודתי ותרומתי לנגב, זוהי מועצה מאוד מסודרת בתקציב שנתי מכובד הכולל ליגה, תלבושות, הסעות ועוד.. וגם כאן התחיל כך, אבל השתמשו בכסף לא נכון עד שהכול הצטמצם. אני וחבריי מנסים לעשות ליגה, על הדרך של רמת נגב אנו לוקחים על עצמנו גם את אופקים. כך קיבלנו מספונסרים סיוע גם לאופקים מתקציב של קבוצות אחרות.
כיום מאיר וחבריו ליאור איפרגן ,שמוליק שוורץ, שני בן משה, יוסי הלל, ליאור אדרבי ושמעון אמגר, מנהלים באופקים עמותת כדורסל, המנהלת חוגי כדורסל במתנ"ס, היה לי חבל שילדים שעבדו עמלו ונבנו 3 שנים בכדורסל לא ימשיכו בענף, אז הקמתי עם חבריי את ארגון "הפועל" - יחידת הנערים שרשמנו לליגת הנוער. התקציבים שלנו עבור  ילדי כיתות ז' ומעלה בעיקר מתרומות. הליגה כוללת רישום, אולמות אימונים, ביגוד, ביטוחים ועוד. באופקים הגעתי ל 3 קבוצות ובשנה הבאה נגדל רק בליגה ל 5 קבוצות מלבד החוגים.
אין ספק כי יש פה טלאי על טלאי. אבל אם לא הייתה לנו את האפשרות של רמת נגב וכן את מערך החוגים של הילדים לא הייתי יכול לנהל גם את הליגה שמכילה היום כ 35 ילדים.
גולת הכותרת של קבוצת הפועל אופקים הייתה זכייה באליפות הארץ לילדים א' באזור הנגב שהייתה באופקים. הגביע אמנם שלנו אבל רק הפסד קטן לאשקלון בליגה לא אפשר עלייה. אשקלון שקיימת עשרות שנים עם תקציבי ענק ובליגת העל כמעט הספידה לנו. זה כבוד גדול להביא את הקבוצה להישגים כאלו.
הקבוצה מביאה שינוי תדמית לעיר, אני מדבר על כל ילד ועל החינוך שלו, שינוי מהשורש וזה מה שיביא שינוי גם בשאר המישורים. התקציבים הדלים שלנו מגיעים מהילדים, מתמיכה שאני מביא ממועדונים אחרים כמו רמת נגב וביתר באר שבע וכן ממאמנים שבאים כמעט בהתנדבות מלאה.

"אנחנו מנסים להפעיל את כל הכוחות כדי שנשיג מצב שיש ניהול תקין פה בעיר, שיתקצבו אותנו לאורך שנים כי כוח ההתנדבות מוגבל". על כל פועלו בעיר אופקים בתחומי ספורט, פנאי וחינוך בהתנדבות ולאור הקשיים והמלחמות ונחישותו לסייע לעיר אופקים ולילדיה, נמצאה מאיר ראוי לקבלת אות הקהילה של אופקים.

לרשימת מקבלי אות הקהילה - לחץ כאן

על פי בקשתו של מאיר, כתבה זו נכנסה ישירות לארכיון הכתבות ולא פורסמה באתר או במקומונים בעיר. 

שיתוף

תגובות

פוסטים נוספים בבלוג
חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
חניה בתשלום באופקים
הגיע הזמן שיהיה כאן סדר זה מוכיח שאופקים מתפתחת זה יפגע בעסקים פה זה לא תל אביב שיטה להגדלת קופת העירייה לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות